У Чернігові інвестори через суд почали забирати кошти з найдорожчого ЖК міста

Лют 22, 11:43

4827

У Чернігові інвестори через суд почали забирати кошти з найдорожчого ЖК міста

Фото "Час Чернігівський"

Юрист та активіст Олександр Гашпар повідомив, що інвестори, які вклали чималі гроші в купівлю квартир в житловому комплексі "Єлецький" почали забирати їх назад в судовому порядку, мотивуючи це тим, що будівництво заморожено і надії на його відновлення немає.

Перший прецедент - судове слухання у Новозаводському райсуді м.Чернігова. Матеріали справи доступні у Єдиному реєстрі судових рішень.

Судове провадження було відкрите ще торік у липні.

«І суд повернув людині гроші, оскільки попередні договори купівлі-продажу майбутніх квартир укладались в простій письмовій формі, без нотаріального посвідчення, що робило такі договори нікчемними», - зауважує Олександр Гашпар.

У матеріалах зазначається, що позивачка звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлецький Посад» про стягнення коштів в сумі 1 943 330 грн.

Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що 23.11.2021 року між нею та відповідачем укладено 3 попередніх договори №231048, №231049 та №ЄПП/04, за умовами яких відповідач зобов`язався укласти договори купівлі-продажу квартири з терасою та нежитлового приміщення …протягом 30 днів після введення будинку в експлуатацію та отримання всіх правовстановлюючих документів.

За що відповідачу було сплачено загалом 1 943 330,00 грн. Проте відповідач ухиляється від укладення договорів купівлі-продажу, таких об’єктів в натурі не існує, будівництво нерухомості не здійснює, а тому безпідставно користується її грошовими коштами. Оскільки попередніми договорами було обумовлено наявність намірів щодо укладення в подальшому договорів купівлі-продажу нерухомого майна, які підлягають нотаріальному посвідченню, то недотримання нотаріального посвідчення попереднього договору вказує про його нікчемність. За таких обставин вказані договори є нікчемними в силу закону, не породжують будь-яких правових наслідків, отримані відповідачем кошти підлягають поверненню.

Крім того, сплачені кошти підлягають поверненню, якщо вважати їх авансом за купівлю-продаж об’єктів нерухомості, які так і не збудовані, а договори купівлі-продажу не укладені, йдеться матеріалах суду.

У ЄРСР є й інші справи від інвесторів скандального ЖК про вимоги щодо повернення інвестованих сум.  Зокрема, 2 лютого Новозаводський суд також задовольнив запит позивача до ТОВ «Єлецький Посад» про стягнення коштів. Щоправда, у цьому випадку суд задовольнив їх частково.

«Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Єлецький Посад» на користь ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 1 533 330 (один мільйон п'ятсот тридцять три тисячі триста тридцять) грн 00 коп», йдеться у матеріалах. Окрім того, відповідач має сплатити і судовий збір у розмірі 9787 грн і має 30-денний термін на подання апеляції. 

За інформацією порталів Youcontrol та Opendatabot, бенефіціарами ТОВ «Єлецький посад» є двоє жителів Чернігова: Дмитро Лавренюк (в минулому директор КП «ЧТУ») та директор ТОВ «Еко Комфорт Групп» Вадим Сендецький, він також він пов‘язаний ще з кількома ЖК компанії - «Європейський Двір», «Європейський Двір2», «ЖБК «Єлецький Посад», в трьох зі згаданих 4 компаніях він також є власником.

Лавренюк та Сендецький володіють ТОВ «Єлецький посад» на паритетних умовах, у кожного частка по 50%.

Попередніми бенефіціарами компанії були Анна Товчко та Хакбаз Соруш, також відомий у Чернігові забудовник, його компанія «С&C» зводила у місті кілька проєктів.

На сайті ЛУН зазначено, що у адміністрації порталу немає зв‘язку з компанією «Еко Комфорт Групп». «Час Чернігівський» також спробував зателефонувати по номерах, зазначених у відкритому доступі, зокрема, і на сайті ОЛХ. Два були вимкнені, по третьому просто не брали слухавку.

На сторінках у соцмережах остання найсвіжіша інформація по об‘єкту датується листопадом минулого року. Користувачі нарікають на брак інформації і комунікації, спочатку їм обіцяли, що першу чергу «Єлецького» добудують у 2022-му, потім - у І кварталі 2023, нині даних немає.

У коментарях під дописом Олександра Гашпара користувачі пишуть, що люди, пов‘язані з керівництвом «Еко Комфорт Групп» виїхали закордон, зокрема, і начальник відділу продажів.

Опитані нами ріелтори не володіють інформацією по об‘єктах компанії, і по ЖК «Єлецький» зокрема.

В кінці дня, коли готувалась дана публікація, "Еко Комфорт Групп" вперше за кілька місяців прокоментував  ситуацію по ЖК «Єлецький». І додали фото.

"Час Чернігівський" писав про ситуацію на ринку нерухомості:

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів