У білорусі планують облаштувати могильник радіоактивних відходів - біля кордонів північних областей України

06 БЕРЕЗНЯ 2023, 19:38

1930

Невизнаний уряд білорусі ухвалив стратегію щодо поводження з радіоактивними відходами. Про це повідомляють державні ЗМІ, зокрема, і державна новинна агенція «Белта» і цю новину цитує популярний місцевий опозиційний телеграм-канал «Баста!».

Є рішення щодо вже накопичених радіоактивних відходів, у тому числі на місцевому підприємстві "Екорес", на об'єктах "історичної спадщини" та відходів після дезактиваційних робіт на Чорнобильській АЕС.

Але найголовніше – у білорусі шукають місце для будівництва єдиного пункту сховища радіоактивних відходів. Розглядається вся територія країни з найкращими геологічними формаціями (скельні породи Українського кристалічного щита, потужні товщі глин та солі в районі Мозирського сховища газу та інше).

Але найімовірніше це сховище розмістять або там, де ці відходи накопичуються, або поблизу Чорнобильської АЕС на забруднених територіях, включаючи територію радіаційного заповідника, тобто, у безпосередній близькості від кордонів північних українських областей, Київської та Чернігівської зокрема.

Що цікаво, у білорусі і так вже є об'єкт, де зберігаються радіоактивні відходи, і знаходиться він на території Гомельської області під Речицею та називається «Гомель-30» (на відстані 7 км від кордонів з Рівненщиною). За радянських часів це була центральна база зберігання ядерних боєголовок військ СРСР.

Також і є єдиний пункт захоронення відходів дезактивації першої категорії "Хатки", у ньому розміщені радіоактивні біологічні відходи. Так, він теж знаходиться у прикордонні. Це Наровлянський район, від ЧАЕС на відстані 15-17 км.

Крім того, на кордоні з Україною знаходиться пункт тимчасового складування твердих радіоактивних відходів "Масани" (не плутати з однойменним житловим масивом у Чернігові). Це науково-дослідна станція за 12 км від об'єкту "Укриття". Звідти ЧАЕС видно з вежі, пише видання «Москульт.by».

Тож, по цих об'єктах також доведеться приймати рішення, коли збудують єдиний пункт захоронення радіоактивних відходів.

Основна частина подібних відходів накопичується на Білоруській АЕС.

Про те, що білорусі все ж таки знадобиться ще один могильник і до 2030, ще позаторік заявляв чинний міністр енергетики Віктор Каранкевич.

"Час Чернігівський" писав про злочинні дії білоруської влади:

Схожі новини

Ворог зосередив вогонь на двох прикордонних громадах Чернігівщини

05 ТРАВНЯ 2024, 08:24

На Чернігівщині у двох громадах прощались із загиблими бійцями

05 ТРАВНЯ 2024, 06:52

Різанина у Чернігові: два чоловіки не поділили жінку

04 ТРАВНЯ 2024, 23:12

Інтерв’ю

У ківш, мішок, каструлю: як на Чернігівщині бобра рятували

04 ТРАВНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Кожен з моєї команди достойний нагороди», - рятувальник про медаль від президента і 25 років служби

04 ТРАВНЯ 2024, 17:45

Пенсіонерка загинула на драбині у підвалі

04 ТРАВНЯ 2024, 16:26

Бився під Авдіївкою: у громаді на Чернігівщині прощались із захисником

04 ТРАВНЯ 2024, 14:34

ТОП-переглядів