У білорусі затримали гомельського підприємця. За допомогу і підтримку Чернігівщини

15 СІЧНЯ 2023, 13:58

2235

У білорусі затримали гомельського підприємця. За допомогу і підтримку Чернігівщини

Юрійович Ташкінов

Як інформує колишній TUT.by а нині «Зеркало», білоруські силовики затримали гомельського підприємця, головна причина: він не підтримав войовничої риторики влади Лукашенка, а ще збирав та відправляв гуманітарку до Чернігівщини. 

У Тг-каналах, які контролюють «силовики», зокрема, місцевий ГУБОЗ, 13 січня з'явилася інформація про жорстоке затримання гомельського підприємця за допомогу Україні через фонд BYSOL.

За інформацією білоруського опозиційного видання «Гомельські Флагшток», затриманим виявився доволі відомий у місті підприємець Юрійович Ташкінов. На своїх сторінках у соцмережах він висловлювався проти війни в Україні та публікував звіти про гуманітарну допомогу жителям Чернігівщини, які перебували під російською окупацією на початку весни 2022.

Як відомо з запису, викладеного у телеграмі, чоловіка затримали у його квартирі. Арешт проводив ГУБОЗ за підтримки екіпірованих і озброєних бійців ОМОН. Силовики увірвалися до помешкання, повалили гомельчанина на підлогу, стягнули руки за спиною кайданками.

З «покаянного» відео з чоловіком змогли показати лише уривок завдовжки кілька секунд, де підприємець каже, що робив пожертвування до фонду BYSOL. У трактуванні силовиків гроші «йшли на рахунки приватних терористичних організацій, що беруть участь у бойових діях на території України».

За твердженням каналу, проти чоловіка порушена кримінальна справа щодо фінансування екстремістської діяльності, він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

"Час Чернігівський" писав про іншого жителя білорусі: "За фінансування тероризму": у Мінську жителю, який донатів на ЗСУ та передавав гуманітарку чернігівцям, загрожує стаття.

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

ТОП-переглядів