"Как бы не оказался в составе Беларуси!" Як білоруси відреагували на перейменування вулиць у Чернігові

02 БЕРЕЗНЯ 2023, 08:07

8466

У Чернігові 21 лютого міська рада перейменувала 37 вулиць, провулків і один сквер. Є у переліку 5 з них, які пов’язані з білоруссю. Якщо для українських медіа це повідомлення не стало здивуванням, то у білоруських медіа новина стала, що називається, вірусною. Зокрема, мова йде про перейменування трьох вулиць - Брестської, Мінської та Мозирської, а також Мінського та Мозирського провулків.

Повідомлення про це виклали «Зеркало», «Реформ.by», «Баста», «Хартія 97», «Штодзень Гомельский» і навіть російський агітпроп-ресурс «Спутник.by» та багато інших знакових білоруських видань.

«Штодзень» взагалі зробив окремий великий матеріал, присвячений взаємовідносинам Чернігова та білорусі, а також роковинам повномасштабного вторгнення. Висновок у авторів напрошується невтішний: чернігівці навряд чи будуть прихильні до гомельчан:

«А головне, змінилося ставлення до білорусів. Перед війною на Чернігівщині білорусів чекали з нетерпінням. Тепер, після року війни та знищення українських міст, годі чекати, що гомельчан з радістю чекатимуть у Чернігові», - резюмує видання.

У коментарях під новиною про перейменування вулиць чимало користувачів білоруських груп у російській соцмережі Вконтакте висловили незадоволення. На їхню думку, попри той факт, що Чернігів рік тому вистояв перед російською навалою - все одно не змінює того факту, що місто все одно можуть завоювати. А значить, перейменовувати доведеться назад.

Илья Прокопенков з Мінська:

Давно пора.  Пускай переименовывают, вопрос надолго ли. Как бы сам Чернигов в ближайшем будущем не оказался в составе Беларуси))

Владимир Гальченя:

Vitalii, а на фуя вам окормлять гэтаё ипанутое стадо? У нас на Дальний Восток переселенцы с Чернигова понапёрлися в царские времена. Работаю с одной такой особью, потомком... Выселить бы их всех на историческую родину. Стадо... Рабское стадо. Вся Сибирь засрана хохлами и кацапами. С Красной армией сюды понапёрлись по указу Троцкого и Ленина. Только стелиться и кивать головами могут перед начальством.

Дмитрий Лелес з Барановичів:

К чему информация. Переименовали и дальше, что. У нацистов исторический вандализм. Надолго ли переименовали.

Ма Линка

Ничё....скоро Чернигов переименуют и вернут нормальные названия👌

Владимир Гальченя:

Ма, а зачем нам этот Чернигов? Знищать население и превратить в руины, чтоб лишить мобилизационного ресурса врагов. А заходить туда незачем. Тем более - садить себе на шею эту скотомассу.

Женя Козлов:

Ма, Чернигов был всегда Черниговом, отсталая🤣🤣🤣🤣. Лишний раз доказывает, что ты даже историю не знаешь, а языком чешешь, как мамашка твоя на базаре.

Ма Линка:

Женя, это уже Россия решит без всяких д0диков, типа тебя, какое дать название будущему русскому городу.

Женя Козлов:

Ма, Россия может ничего решить то у себя ничего не может, не то что в чужой стране🤣🤣 Да да, русскому, ну ну😉. Вы там как хоть один н.п. возьмёте без людей, не забудь чарку поднять) Как там кстати Харьков, Бахмут, Донецкая область вся? Взяли?🤣🤣🤣

Владимир Батура з Гродно пише:

Если тебе мешают памятники, режет ухо язык на котором говорят и читают люди вокруг, если города и улицы называются не по твоему... Попробуй осмыслить своим пустым Черепом- А НЕ ТЫ ЛИ ОККУПАНТ?

"Час Чернігівський" писав про білорусь:

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів