Священика з Зябрівки, який відмовився освячувати російські танки, архієпископ Гомельський Стефан звільнив і змусив покинути білорусь

01 СІЧНЯ 2023, 08:20

1689

Священика з Зябрівки, який відмовився освячувати російські танки, архієпископ Гомельський Стефан звільнив і змусив покинути білорусь

Отець Петро Прокопцов

Виявляється, у білорусі на військову машину працює і духовний сектор. Зокрема, релігія. Наприклад, священнослужителі з сумнозвісної Зябрівки (звідти 28 липня обстрілювали Чернігівщину, там також на місцевому аеродромі нині знаходиться чимало збройних сил рф) мусять освячувати російську зброю, яка б згодом рушила на війну в Україну.

Усіх, хто не згоден із цим - жорстко і безжалісно витискають з парафій і навіть з країни. Саме така історія сталася з отцем Петром Прокопцовим. Його парафія знаходиться у Гомельській області в 5 км від Зябрівського аеродрому.

Цього року Гомельський архієпископ Стефан (Нещерет, той, який родом з Ніжинщини і має вельми скандальну репутацію) заборонив у служінні священика Петра Прокопцова. Єпархіальний сайт повідомляє про це у вкрай завуальованій формі. «Особливу увагу було приділено стану справ у парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці д. Прибутки Гомельського районного округу» — це якраз і означає, що в парафії звільнили настоятеля.

Як стало відомо, однією з причин заборони стала відмова отця Петра освячувати військову техніку, пов'язану з аеродромом у Зябрівці, який використовують російські війська для авіаударів по Україні, пише білоруський опозиційний портал «Християнське бачення».

Окрім того, священик, якому нині вдалося переїхати до США, скаржиться на те, що зміст його конфіденційних розмов з архієпископом Стефаном останній передавав до білоруських спецслужб. За що зябрівського панотця навіть викликали на розмову до місцевого КДБ.

Причиною спілкування отця Петра з білоруськими кдбшниками також ж і той факт, що він знає і комунікує з багатьма місцевими політв’язнями, зокрема і заарештованим зябрівськии ветеринаром Євгеном Глушковим. «Час Чернігівський» писав про нього.

«Він активно паламарив на нашому приході до 2010 року. Навчався на ветлікаря, служив в ОСАМ – це прикордонний спецназ. Але владу не підтримував. При цьому був на хорошому рахунку, отримав пропозицію служити в охороні самопроголошеного, але відмовився. Виїхав до України, там брав участь у створенні рок-гурту, який співав у тому числі й українською. Пізніше вся група їздила до Гуанчжоу, і 2020 Женя провів у Китаї. Потім повернувся до мами до Зябрівки, працював ветлікарем у клініці у Гомелі. Зупинили його у Зябрівці, військова комендатура перевірила його телефон. І нібито знайшла там якесь фото старого зябрівського летовища. Цього виявилося достатньо, щоб звинуватити людину у зраді Батьківщині… Особисто я вважаю, що Женя є одним із найдостойніших громадян нашої країни», - описує історію Євгена отець Петро.

Від початку повномасштабного вторгнення зябрівський священник хотів поміняти парафію - переїхати до Литви, але з Вільнюса його викликав все той же Стефан, пригрозивши позбавити сану, якщо не приїде. По приїзді білорус зателефонував архієрею з іншої сим-карти.

Яким же був його подив, коли на цей сторонній номер зателефонували з КДБ і «запросили» на розмову, де намагалися випитати все про поїздку в Литву. Гебіст попередив, що наступного разу отець Петро так дешево не відбудеться. А ще його змусили підписати папери з попередженням щодо наслідків «протиправних дій». Що цікаво, документ був адресований Стефану.

Згодом, священник з’їздив до Польщі оформити візу до Америки. 

Після цієї поїздки у церковного начальства виник формальний привід позбутися дисидента — чоловіка звинуватили у відсутності на місці служіння, а ще він пропустив одне масове богослужіння на честь 1030-річчя православ'я в 3білорусі. Ось і тому звільнили.

«Коли архієрей віддавав мої документи, трудову книжку, він показав той самий папір з УКДБ, з моїм підписом, і поставив мені на вид, що нібито я «порушую канони», - резюмував Прокопцов.

"Час Чернігівський" писав про священників:

 

Схожі новини

Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

Вiдео

«Тепло його рук я відчуваю досі», - Ірина Макуха з Прилук отримала нагороду свого загиблого чоловіка

23 ЛЮТОГО 2024, 15:39

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

ТОП-переглядів