Судять окупантів, які катували цивільних в Лукашівці

27 ЛИПНЯ 2026, 08:11

199

Михуля Юрій

Лукашівка зазнала великих руйнувань

Жителі Лукашівки неподалік Чернігова навесні 2022 року пережили усі жахіття війни – масштабні обстріли, руйнування, окупацію, знущання та розстріли людей.

Леонід Вікторович

Леонід, житель Лукашівки: 

Це було 9 березня о 8.20 - розбили хату і танки під двором були. А о четвертій – спалили, був обстріл, дрижало все, думали і погріб обвалиться. 

Надія Іванівна

Надія, жителька Лукашівки: 

Привели до нас у погріб хлопця, голова перебинтована, очі кров’ю залиті, а потім повели його розстріляли, останні хвилини сидів у погребі.

Наразі в Чернігівському районному суді почали розгядати справу ще одного епізоду воєнних злочинів окупантів проти цивільних. Судять загарбників Олександра Коркіна та Рустама Рустамова з 41 загальновійськової армії.Під час окупації Лукашівки вони, проводячи так звані обшуки, катували і били жінок, ставили на коліна, погрожували вбивствами, відкривали хаотичну стрілянину.

Прокурор відмовив у коментарі, переадресувавши нас до відділу комунікацій. 

Лише в чернігівському районному суді вже розглянули і винесли вироки майже по 40 справ щодо воєнних злочинів окупантів. 

Владислав Кухта

Владислав Кухат, суддя Чернігівського районного суду: 

Орієнтовно з 22 року те що розглянуто - 36 кримінальних проваджень. Вони розглядаються без обвинувачених, їх не було, оскільки знаходяться на території країни агресора. В основному доказова база - це свідчення потерпілих, свідків, родичів, сусідів потерпілих під час окупації. Є речові докази документи від окупаційних військ. Самі пошкодження, результати обстрлів - це теж як наочний доказ. 

Ворог щодня скоює воєнні злочнини на Чернігівщині, тож кількість кримінальних проваджень вже йде на сотні і їх розгляд розтянеться на роки.  

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Петро Ярмоленко

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Вiдео

Судять окупантів, які катували цивільних в Лукашівці

27 ЛИПНЯ 2026, 08:11

«Або рятуємо частково, або гангрена». боєць з Чернігівщини у Серебрянському лісі втратив руку

26 ЛИПНЯ 2026, 20:45

Фото

Наслідки удару безпілотників по Чернігову: реакція Зеленського та фото з місця прильотів

26 ЛИПНЯ 2026, 17:51

Росіяни атакували магазин у Чернігові: загинула дитина

26 ЛИПНЯ 2026, 16:39

У колонії у нардепа Гунька підвищився тиск,набрякли руки та ноги: медики підтверджують — сильно хворіє

26 ЛИПНЯ 2026, 14:35

Внаслідок російського удару балістикою по Київщині загинула юристка з Чернігова

26 ЛИПНЯ 2026, 13:46

Гриби, які при дотику до них синіють: чи всі отруйні?

26 ЛИПНЯ 2026, 12:39

ТОП-переглядів