СБУ ідентифікувала ще двох російських військових - катували полонених на Чернігівщині

10 КВІТНЯ 2025, 09:28

1688

Чепурний Арсен

СБУ ідентифікувала ще двох російських військових - катували полонених на Чернігівщині

СБУ ідентифікувала ще двох російських військових - катували полонених на Чернігівщині

Служба безпеки зібрали доказову базу на ще двох поплічників рф, які воювали проти нашої держави і катували українських військовополонених на тимчасово захопленій частини північного регіону України.

За матеріалами справи, фігурантами є двоє військовослужбовців 74-ї окремої мотострілецької бригади зс рф. Йдеться про командира батальйону Даніла Кобліка та сержанта Олександра Коркіна.

Після початку повномасштабного вторгнення рф, 9 березня 2022 року, батальйон під командуванням Кобліка окупував селище Лукашівка. Тоді ж під час бою рашисти захопили в полон декількох українських захисників.

Встановлено, що військові рф застосовував фізичне насильство і психологічний тиск до полонених, щоб змусити їх співпрацювати на користь росії.

Рашисти жорстоко знущались над захисниками, били їх залізними прутами, дерев’яними палицями, забивали ногами, погрожували відрубати пальці та стратою.

Коли з полонених не вдалось «вибити» жодної інформації, окупанти зняли весь теплий одяг з потерпілих, кинули на тягач прив’язавши до нього дротами, мотузками за шию та ноги, та відвезли до сусіднього села.

Згодом захисникам вдалось втекти від рашистів та під обстрілами сховатись в лісопосадці.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Кобліку та Коркіну про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо, що у квітні 2023 року слідчі Служби безпеки України повідомили Кобліку про підозру який, окрім всього, жорстко розстріляв українського воїна з автоматичної зброї.

Тривають комплексні заходи, щоб знайти і покарати воєнних злочинців країни-агресора.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Джерело: Управління СБ України в Чернігівській області

"Час Чернігівський" писав про таке: «Кльон» знущався над цивільними: стало відомо, хто віддав наказ катувати жителів Ягідного

Схожі новини

Відбила коханця в своєї неповнолітньої доньки і... вбила

16 ТРАВНЯ 2026, 21:09

Хлібокомбінат на Чернігівщині виставили на продаж. Але ціну ще не склали

16 ТРАВНЯ 2026, 19:06

Продає пучок редиски за 40 гривень

16 ТРАВНЯ 2026, 16:23

Сім'я шукає шафи, дивани, меблі. Дім, за три кілометри від Росії, згорів

16 ТРАВНЯ 2026, 14:33

Приїхав з Одеси на Чернігівщину і підпалив ЦНАП: яким був вирок суду

16 ТРАВНЯ 2026, 12:38

Вiдео

Чекають вісточок про рідних і зустрічають захисників: як відбувався черговий обмін полоненими

16 ТРАВНЯ 2026, 11:52

«Більшого ол-інклюзива за такі гроші не знайдете»: санаторій на Чернігівщині відновив роботу

16 ТРАВНЯ 2026, 08:36

ТОП-переглядів