Двом росіянам, які знущалися з жителів Чернігівщини, оголосили підозру

20 КВІТНЯ 2026, 08:12

2007

Михуля Юрій

Олександр Коркін та Рустам Рустамов

Олександр Коркін та Рустам Рустамов. Фото Суспільне Чернігів

СБУ зібрала доказову базу на двох військовослужбовців зс рф, які під час тимчасової окупації Чернігівщини тероризували та знущалися з місцевих мешканців.

Фігурантами є військовослужбовці зс рф – Олександр Коркін та Рустам Рустамов, які у складі підрозділів 41 загальновійськової армії рф брали участь у захопленні частини Чернігівщині.

Як встановило розслідування, на початку повномасштабного вторгнення, окупувавши селище Лукашівка, проводячи так звані «обшуки», Коркін та Рустамов разом з іншими рашистами увірвалися до приватного будинку, де перебували мирні жителі. 

Для залякування  цивільних Коркін відкрив хаотичну стрілянину в приміщенні погрожуючи убивством жінки, та розпочали знущання над цивільними. 

"Коркін та Рустамов  приставили ніж до шиї жінки змусивши її ставати на коліна перед ними та розпочали бити її прикладом зброї по всьому тілу «вибиваючи» інформацію про розташування підрозділів ЗСУ. Не отримавши відповідей, викравши особисті речі, окупанти залишили жінку без допомоги", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у листопаді 2025 року за матеріалами СБУ суд уже виніс вирок Олександру Коркіну. Його заочно засуджено до 12 років позбавлення волі за іншим епізодом воєнного злочину.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили Коркіну та Рустамову про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Оскільки фігуранти перебувають на території країни-агресора, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності.

Джерело: СБУ в Чернігівській області

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

До центру громади безплатно: у деякі села тепер їздить соціальний автобус

10 ТРАВНЯ 2026, 12:20

Як прибрати родимку? В онкодиспансері видалять і перевірять

10 ТРАВНЯ 2026, 11:18

"Цілу ніч обстрілювали центр громади": чи дотримувались росіяни перемирʼя на Чернігівщині?

10 ТРАВНЯ 2026, 10:20

"Перемирʼя" на Чернігівщині: росіяни били по прикордонних селах дронами

10 ТРАВНЯ 2026, 09:08

У теплиці чоловік виростив огірки. Помідори будуть у травні

09 ТРАВНЯ 2026, 21:33

Два агропідприємства з Чернігівщини заробили по мільярду з гаком гривень

09 ТРАВНЯ 2026, 18:11

Фото

Які дороги ремонтували на Чернігівщині цього тижня: звіт служби відновлення

09 ТРАВНЯ 2026, 17:28

ТОП-переглядів