Спрямувати гроші на допомогу ЗСУ вимагають чернігівці: вперше до людей із міської ради хтось вийшов

12 ГРУДНЯ 2023, 09:13

1672

Спрямувати гроші на допомогу ЗСУ вимагають чернігівці: вперше до людей із міської ради хтось вийшов

У Чернігові триває всеукраїнська акція «Гроші на ЗСУ». Щосуботи громадяни виходять до міської ради і вимагають спрямувати бюджетні кошти не на озеленення чи ремонт доріг, а на допомогу армії.

Нагадаємо, за даними видання «Апостроф» Чернігів опинився у самому кінці рейтингу обласних центрів України за обсягом фінансової допомоги ЗСУ, спрямувавши на підтримку наших захисників всього лише 1,5% від міського бюджету, близько 48 млн грн. При цьому від ПДФО військових до бюджету у цьому році надійшло більше мільярда.

"Ми вимагаєм мільярд на ЗСУ – виділіть ці кошти! Замість озеленення, Муніципальної варти, комунальних ЗМІ. Навіщо зараз купувати якусь новітню камеру, наприклад, якщо можна купити дрони?" - каже Віктор Єрко, учасник акції.

Віктор Єрко, учасник акції "гроші на ЗСУ" у Чернігові

Віктор Єрко

Хоча жоден депутат міськради від партії монобільшості («Рідного дому») підтримати людей у їх проханнях не прийшов, до акції долучилась Марина Семененко, голова фракції «Європейської Солідарності» у чернігівській міськраді.

"Я взагалі хочу сказати, що це у нас не політична акція, тут немає представників будь-яких політичних сил. Просто громадяни Чернігова, які вийшли, щоб спонукати міську владу виділяти більше грошей на ЗСУ. Я абсолютно це підтримую. Як ви знаєте, моя мейнстрім-ідея в тому, щоб менше крали. Я думаю, що ми, як громада, маємо розуміти, що коли ми відправимо ці гроші на ЗСУ ми за ними теж маємо спостерігати, бо це гроші Чернігова", - каже Марина Семененко, депутатка міської ради.

Марина Семененко, депутатка міської ради.

Марина Семененко

Поговорити з людьми вийшов начальник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський. Каже: згідно закону, за бюджет відповідає міськрада, а вона хоче виділити на ЗСУ вкрай мізерну суму, зосередившись на благоустрою та ремонті доріг.

"На цьому тижні я отримав від фінансового Управління міськради нові пропозиції на розгляд і побачив, що там всього 30 мільйонів на Збройні Сили. Фінансове управління каже, що це тому, що вилучено військове ПДФО і начебто не вистачає грошей для вирішення нагальних проблем міста. Але знову ж, прочитавши ті програми, які плануються до реалізації в наступному році, я побачив, що, наприклад, на благоустрій – 300 мільйонів, 100 мільйонів на збільшення статутного капіталу підприємств, 100 мільйонів знову на асфальт, на дороги. І 30 мільйонів на Збройні Сили?" - розповів Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА.

До учасників акціх "Гроші на ЗСУ" вийшов Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА

Дмитро Брижинський

Дмитро Брижинський зазначив: ситуація, коли міська рада знімає з себе відповідальність за допомогу війську – ненормальна.

"Не повинно бути так, що під час війни, під час загальної трагедії деяке місцеве самоврядування, скажімо так, не долучається або долучається не зовсім в тому об’ємі, в якому хотілося б, до вирішення цієї трагедії, до допомоги нашим  Збройним Силам, а займає таку якусь окрему позицію, каже, що місцеве самоврядування – це місцеве самоврядування, а війна – це проблема країни. Не може бути так", - переконаний Брижинський.

Спрямувати гроші на допомогу ЗСУ вимагають чернігівці: вперше до людей із міської ради хтось вийшов

Подібні акції протесту проходять щосуботи у багатьох містах України.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів