Чернігів опинився у кінці рейтингу міст за рівнем підтримки ЗСУ

Лис 16, 09:35

1363

Авторитетне видання «Апостроф» склало рейтинг міст за обсягом фінансової допомоги ЗСУ. Найбільший відсоток від міського бюджету, виділяє Київ - 11% або 7,7 млрд грн. Чернігів опинився наприкінці рейтингу. На потреби ЗСУ спрямовано всього 48 млн грн або 1,5% від міського бюджету.

Як повідомила у соцмережах депутатка Чернігівської міської ради Марина Семененко з 1,22 млрд грн, які надійшли у бюджет міста від ПДФО військових на підтримку ЗСУ у 2023 було спрямовано лише 28 млн грн. (скрін). Не посоромилися депутати на нещодавній сесії міськради виділити близько мільйона на висвітлення своєї роботи.  

"Новини на кшталт "міська рада вас любить" і "зробила ось це" – це піар за гроші бюджету, якого не варто робити", - каже Марина Семененко, депутатка міської ради.

Депутатка міської ради Марина Семененко

Марина Семененко

Після шквалу критики і мітингів у міській раді вирішили наступного року таки збільшити підтримку ЗСУ.  Кажуть про 400 мільйонів, але це поки плани, а  допомога українським захисникам потрібна зараз.

"У 2024 році спрямовуємо на програми підтримки ЗСУ - це субвенція підтримки військовим частинам, ТРО, закупка зброї і передача військовим частинам", - повідомив Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова.

Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова

 Олександр Ломако

Втім чекати, поки міська влада спроможеться системно виділяти кошти на ЗСУ Верховна Рада не стала: частину ПДФО з місцевих бюджетів напряму перенаправили на військові потреби. Наступного року більше 40 мільярдів піде на дрони, ще стільки ж – на боєприпаси і зброю, і 10 мільярдів – військовим частинам на місця.

"Час Чернігівський" писав про мітинг на підтримку ЗСУ біля міської ради: Чернігівці вимагають у міськради спрямувати більше коштів на допомогу ЗСУ.

Схожі новини

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

ТОП-переглядів