Щоб поховати бабу Параску, труну, хрест і родичів везли всюдиходом

21 ТРАВНЯ 2023, 16:25

2229

Щоб поховати бабу Параску, труну, хрест і родичів везли всюдиходом

Підтоплені села біля Дніпра, квітень 2023 року

У селі Пустиньки Мньовського старостинського округу Чернігівського району нещодавно поховали 82-річну Парасковію Музику.  Попрощалися вчасно і як годиться, хоча була перепона — велика вода.

Доньки небіжчиці, Валентина та Лідія, щиро вдячні сусідам, рятувальникам, а найперше — Наталії Музиці, старості Мньовського старостинського округу, за організацію всього необхідного для прощання (староста однофамілиця бабусі).

— Не я ж одна допомагала, — ніяковіє Наталія Миколаївна. — У Пустиньках живе 41 людина. Дніпро недалечко. Дорогу від Мньова до Пустиньок перетопило на відстані трьох з половиною кілометрів. У деяких місцях глибина сягала півтора метра, а то й більше. Бабині родичі — хто з Чернігова, хто із Славутича. Аби їх доправити, довелося залучити рятувальників з їхнім всюдиходом «Богун». Ми труну, хрест і решту необхідного теж привозили «Богуном». Хоча в болотохода високі колеса, іноді йому доводилися не їхати, а плисти. Це ж не човен, що гребнув веслом — і вперед. А шлях під водою — де глибше, де мілкіше. Долали ті 3,5 кілометра більше години. Щоб дістатися двору, потрібно було ще в селі проїхати у трьох перетоплених місцях.

— На кладовище домовину теж везли всюдиходом?

— З тілом не вмістилася. Поставили на підводу. Везли конем. Людей підвозили рятувальники або хтось сам брів у високих чоботях. Добре, що цвинтар не затопило. Адже водопілля цьогоріч аномальне. 

Ще в грудні у Мньові та Пустиньках позатоплювало погреби. Не встигла зимова вода відійти, весняна прийшла. Люди потерпали. Дякувати рятувальникам, вони постійно приходили нам на допомогу — і харчі, і ліки підвезти.

"Час Чернігівський" тоді побував у Мньові і знімав сюжет: Наче у Венеції плавають на човнах і не пригадують такого взимку: як жителі Мньова переживають аномальну повінь

Майже місяць через розлив Дніпра частина хат у Мньові були відрізані водою. Жителі пересувались на човнах чи на машинах рятувальників. З деяких криниць воду брати було не можна,  привозили її в пляшках. Нині паводок потихеньку зменшується. Два болотоходи вже поїхали від нас. Наразі рятувальники працюють на машині «ЗІЛ».

* * *
 За даними Департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації, на час підготовки номера гідрологічна ситуація така:

  • спостерігається поступове зниження рівнів води на Десні (у межах Новгород-Сіверського та Корюківського районів), на річках Дніпро, Сейм та Снов;
  •  залишаються підтопленими 133 будинки, в яких живуть 265 чоловік, з яких 18 дітей, у семи населених пунктах Чернігівського та Корюківського районів;
  • порушено транспортне сполучення з 26 населеними пунктами області: у Новгород-Сіверському та Чергівському районах по три таких, у Ніжинському — 12, у Корюківському — вісім.

"Час Чернігівський" писав про повінь:

Джерело: "Вісник Ч" від 11 травня 2023 року, авторка Валентина Остерська

Схожі новини

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

«Складайте повноваження»: у Коропі депутати утретє проігнорували сесію

15 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів