Нічого катастрофічного, городи посадимо влітку: як реагують на повінь у селах поблизу Дніпра

20 КВІТНЯ 2023, 07:42

3927

Основний вид транспорту у селах поблизу Дніпра на Чернігівщині – човни. Вони є майже у кожному дворі. На допомогу місцевим також прийшли рятувальники на болотоходах Богун. Допомагають з підвозом продуктів, евакуацією хворих, перевезенням соцпрацівників і навіть ветеринарів.

За даними державної служби з питань надзвичайних ситуацій, на Чернігівщині підтоплено понад 450 домогосподарств у 12 населених пунктах. Найбільш загрозлива ситуація у Мньові, Дніпровському та Радулі.   

"Станом на сьогодні гу ДСНС в області розгортуно 3 рятувальні мобільні пости: Дніпровське, Мньов та Радуль. Там по 2 болотохоти Богун,  плавзасоби, люди цілодобово працюють. Перевозять людей по графіку. Працюють в сталому режимі. Ситуація стабільна, підняття води зменшилося. Сподіваємося що пік пройдено", - каже Андрій Сурмай, начальник управління реагування нанадзвичайні ситуації ГУ ДСНС в області.

У Радулі станом на вечір понеділка вода в Дніпрі вже почала спадати, каже староста Галина Руденкова. Дякує за допомогу рятувальникам і прикордонникам. Повінь у Радулі подібна то тієї, що був 10 років тому.  

"Вода не прибуває, зупинилася у суботу і вже впала на 2,5 см. Рівень води як у 2013 році. Може трохи більше. Основний вид транспорту човни. Костюми резинові до підмишки і заброди. Трактор з причепом. Катастрофічного нічого, люди реагують спокійно. Городи будемо садити як зійде вода, у 2013 садили 5 липня, ще швидше виросла картопля, ніж у квітні", - прокоментувала Галина Руденкова, староста Радуля.

За даними укргідрометцентру, в межах Чернігівщини в наступні кілька днів сформується максимальний рівень весняного водопілля на Дніпрі.

У той же час на Десні очікують подальшого зростання рівнів води від 2 до 15 см на добу з подальшим затопленням заплави, ряду сіл, порушення транспортног осполучення. Також можливе затоплення будинків і городів у селах Корюківського району. Чернігову ж нема чого хвилюватися.

"Час Чернігівський" писав про водопілля у Михайло-Коцюбинській громаді: На Чернігівщині борються із наслідками водопілля.

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів