Наче у Венеції плавають на човнах і не пригадують такого взимку: як жителі Мньова переживають аномальну повінь

30 СІЧНЯ 2023, 06:49

2635

Ліана Миколаївна з Мньова повертається додому стежками поміж городів. Вулицю Набережну, де мешкає жінка, після нового року несподівано затопила вода з Дніпра. Дорогою не пройдеш і не проїдеш. У селі тільки й про повінь розмови.

"...коло двора зовсім лід..."

Повернутися додому Ліані Миколаївні справжній квест. На фінішній прямій - треба перепливати човном. Кілька будинків немов на острові, бо навколо вода. Жінка жартома називає вулицю - Венецією.

"Тут 6 будиночків, ми завжди відрізані повністю. Там за деревами річка. Острівок один. А ми - Венеція. Це вулиця Набережна, затоплює її завжди. Це тільки цього року аномалія трапилася. Вода більша за весняну. У нас проблема нема човна, сусід дає човна - перепливаємо", - каже Ліана Миколаївна, жителька Мньова.

Додому дружину переправляє чоловік, поки є можливість. Поверхню поступово вкриває лід.  

Держись.

Спасибі, до побачення    

Вода зайшла у село дуже швидко, кажуть місцеві. Протягом кількох днів. Завдала проблем людям, бо затопило погреби та відрізало вже кілька вулиць. Старожили не пригадують такої повені взимку.  

"За 72 роки такої води зимою не було. Не бачив. Добираюся човном-довбанкою, перебеисти неможна - кругом вода. Хоча б не затопило худобу, бо не знаю, що робити далі", - розповідає Василь Васильович, старожил села.

Порушила велика зимова вода і сполучення із сусіднім селом. Людя доводиться їздити в об’їзд. Його поки не підтопило.   

"Оце дорога на Пустинки, яке завжди відрізає. Це не новизна, але на весні. Тоді можна перейти, і природа гарна, а зимою у січні - таке вперше. Кожного дня люди ставлять мітки - два дні не добавлялася. А то три дні додавалася до півметри, прийшла несподівано і швидко", - каже 
Наталія Музика, староста Мньова.

У разі необхідності на допомогу селянам можуть прийти рятувальники. З ними постійно підтримують зв'язок. Але у Мньові сподіваються, що вода поступово зійде.

"Час Чернігівський" знімав відео про зимову повінь на Чернігівщині: Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною. А також проблеми із сполученням через велику воду: Затопило наплавний міст через Десну у прикордонному районі. Перетнути його зможуть хіба що позашляховики.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

ТОП-переглядів