Схема із землею і "смотрящій": як на вул. 1 танкової бригади хотіли будувати багатоповерхівку

25 ЖОВТНЯ 2023, 16:05

2008

Схема із землею і "смотрящій": як на вул. 1 танкової бригади хотіли будувати багатоповерхівку

Чернігівська міська рада

Відомий юрист Олександр Гашпар опублікував розслідування про земельні схеми та те, як вони тісно переплелися з промерською партією «Рідний дім». Виявити підозрілі дії чиновників та депутатів допоміг голова міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, коли відмовився погоджувати сумнівний дозвіл на розробку проєктів щодо відведення землі в Чернігові.

Підозріле земельне рішення

Минулого тижня начальник МВА Дмитро Брижинський не підписав одне з земельних рішень, котре було прийняте депутатами на вересневій сесії Чернігівської міської ради.

Причина непідписання Брижинським рішення міської ради у тому, що у документі містився окремий пункт, згідно з яким Управлінню капітального будівництва Чернігівської міської ради надавався дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення зі зміною цільового призначення земельної ділянки (кадастровий номер 7410100000:02:014:0037), площею 0,4643 га, по вул. 1-ої танкової бригади, 5-а, з "для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій" на "для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури", зауважив Гашпар.

«Іншими словами: хтось хотів побудувати багатоповерховий  житловий будинок на земельній ділянці, котра згідно з генеральним планом і планом зонування міста відноситься до земель  промисловості, на котрій раніше знаходились об'єкти "Укртелекому"», - зазначив юрист.

Що хотів побудувати бізнес

Виявилось, що компанія ТОВ "Кристал Топ" у березні 2023 купила у іншої компанії ТОВ "Спорт лайн 2000" складські приміщення загальною площею 754 кв м за адресою тоді ще вул. Бєлова, 5. І вирішила збудувати тут автомийку із закладом швидкого харчування мережі KFC.

За процедурою "Кристал Топ" звернулись до управління архітектури та містобудування. Однак чиновники міської ради відмовили... 6 (!) разів поспіль, пише у соцмережах Гашпар.

Питання про надання містобудівних умов зняли з розгляду

Бізнесу відмовляли через "смотрящего"

Приблизно в цей же час в Чернігові перебувала знімальна група видання "СтопКор", котра і поспілкувалась з власником ТОВ "Кристал Топ". Той розповів про причини, чому не може отримати від міської ради дозвільні документи для відкриття свого бізнесу із німецькими інвестиціями.

«І власник ТОВ "Кристал Топ" повідомив журналістам, що "палки в колеса" його бізнесу вставляє секретар міської ради Олександр Ломако і інша зацікавлена особа, котру в.о. чернігівського міського голови називав "смотрящім", але власник ТОВ "Кристал Топ" з міркувань безпеки не став називати це прізвище, а лише сказав, що цей "смотрящій" - "людина без освіти і повний ділетант", - загадково натякнув юрист.

При цьому він говорить, що зустрічі з власником ТОВ "Кристал Топ" в кабінеті в.о. міського голови проходили завжди за участі іншого депутата - "ріднодомівця" та голови земельної комісії міської ради В'ячеслава Летути.

Тож, припускає Олександр Гашпар, що Летута - це і є той самий "смотрящій", котрий підходить під вищенаведене визначення.

«А отже, Летута мабуть вирішив брати приклад зі своїх попередників, котрі займали посади голів земельної комісії міської ради та які займалися неприкритими земельними оборудками, вишукуючи по місту вільні земельні ділянки, котрі можна використати під житлову багатоквартирну або малоповерхову забудову, "резервували" їх під "своїх людей" або під "свої компанії", а потім, після роздачи "конвертів"(якщо в них не було монобільшості), без будь-яких аукціонів передавали ці вільні земельні ділянки комунальної власності або комунальному підприємству "Чернігівбудінвест" або Управлінню капітального будівництва міської ради, котрі в такому випадку виступають корупційними прокладками, аби приховати справжнього вигодонабувача такої земельної оборудки», - коментує юрист.

Дозвіл чиновників в обмін на частину землі

Після кількох зустрічей у міській раді власник ТОВ "Кристал Топ" домовився з Вʼячеславом Летутою, за яких умов він зможе реалізувати свій бізнес - план, але вже в скороченому вигляді, бо реалізація в повному об'ємі «заважала планам і інтересам вищеназваних можновладців», переконаний Гашпар.

За результатом цих домовленостей на останню сесію міської ради винесли 2 рішення: одним з яких ТОВ "Кристал Топ" надавався дозвіл на поділ земельної ділянки під їх власним нерухомим майном, аби був забезпечений проїзд до майбутнього багатоквартирного будинку.

Таким чином, підприємця змусили відмовитися від частини земельної ділянки, а управлінню капітального будівництва, в свою чергу, надавався дозвіл на відведення і зміну цільового призначення земельної ділянки на якій раніше знаходились об'єкти "Укртелекому" під багатоквартирне житлове будівництво, робить висновок Гашпар.

«Оскільки Управління капітального будівництва не займається комерційним будівництвом житла, то я запитав у управління для кого саме вони виступають корупційною "прокладкою" в даному випадку?    

І згідно з наданою відповіддю, особою, в інтересах якої управління капітального будівництва зверталось до міської ради з клопотанням про відведення і зміну цільового призначення вищезгаданої земельної ділянки по вул. 1-ої танкової бригади, 5-а, для майбутнього будівництва багатоквартирного житлового будинку - це фізична особа Сергієв Сергій Петрович», - ділиться інформацією Гашпар.

Відповідний "інвестиційний" договір був укладений управлінням з цією особою ще у вересні 2020, але тоді йшлося про адміністративну будівлю з господарськими спорудами, а зараз - вже йдеться про три 10-поверхові секції житлового багатоквартирного будинку. 

Договір про будівництво адміністративої будівлі з господарськими спорудами,

Депутат міської ради будуватиме багатоповерхівку?

Хто  такий Сергій Сергієв? Людина з аналогічним прізвищем і ініціалами значиться засновником приватного підприємства "Валесо", котре розміщено за адресою вул. Івана Мазепи, 59А. Це збігається з адресою комплексу нерухомого майна майже на 4 гектарах землі, яка належить депутату В'ячеславу Летуті.

Адрес ТОВ "Валесо" збігається із ділянкою, яка належить Летуті

Керівником ПП "Валесо" - є Соколов Сергій В'ячеславович. За цієї ж адресою зареєстроване ще одне підприємство - ПП "Левамед груп", засновником якого значиться Олег Васик.

«І якщо зазначений в договорі "інвестор" Сергієв Сергій Петрович це і є той самий засновник ПП "Валесо", то його зв'язок з В'ячеславом Летутою є очевидним, бо "Валесо" - це зареєстрована торгова марка, права на яку мають В'ячеслав Летута і Олег Васик, а розшифровується назва компанії дуже просто "ВА(сик)ЛЕ(тута)СО(колов)". Це не кажучи про те, що існує одноймений благодійний фонд "Валесо", засновником якого є вже колишня дружина В'ячеслава Летути, під егідою якого сам депутат роздавав консервовану квасолю постраждалим людям на ЗАЗі», - наводить докази Олександр Гашпар.

Благодійний фонд "Валесо"

Благодійний фонд "Валесо" -  чернігівцям роздають квасолю

Благодійний фонд "Валесо" -  чернігівцям роздають квасолю

Відтак, зрозуміло, чому питання будівництва автомойки блокувалось управлінням земельних ресурсів і представниками партії "Рідний дім" і Летутою безпосередньо. Бо перебуваючи на посаді голови земельної комісії …вже готовий стати черговим місцевим забудовником, висуває власну версію юрист.

Також Летута - одне з головних облич партії "Рідний дім" і він продовжує очолювати земельну депутатську комісію.

«…попри те, що він влаштовує схематози, порушуючи земельне законодавство, ігноруючи судові рішення в інтересах "своїх" людей і "своїх" підприємств, попри те, що його прізвище наявне в реєстрі осіб, які вчинили корупційні і пов'язані з корупцією правопорушення і попри те, що він на 10 році війни з рф продовжує ручкатися з московськими попами і хизується цим в своїх соцмережах.. Але таке воно і є - обличчя "Рідного дому", резюмує Олександр Гашпар.

Летута у реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Зустріч із представниками УПЦ МП

Сам Вʼячеслав Летута публічно поки ніяк не коментував це розслідування. На його сторінці виключно візити (до садочків Чернігова зокрема), пости з Залужним і про військових, вітання з церковними святами. 

Чернігівці шоковані

Чернігівці коментують розслідування Гашпара, чимало хто з них не стримає емоцій.

Оксана Трухан:

- З одного боку добре, що там з'явиться багатоповерхівка з освітленим магазином і автомийка з магазином. Бо район там стрьомний, промзона з вузькими темними переходами. А з іншого: там такий амбре від сміттєвозок! Не знаю як людям буде жити. Ну і оборудки оці всі…

Депутатка Чернігівської міської ради Марина Семененко:

- ВаЛеСо - це повний треш😄 треба багатим людям звертатися в рекламні агенції, де підберуть і вдалу назву. Зекономили

Депутат Чернігівської міської ради кількох скликань Руслан Волощук:

- Корупція - це виключно проява владних повноважень та парафія структур повʼязаних з владою.

Депутатка Чернігівської обласної ради Галина Логвиненко:

- Наслєдніки, що тут скажеш. Нічого і ніщо їх не змінить.

Заслужений будівельник:

- Летута вже освітлює від магазину, скоро майстер класи ворожки почне давати

Марія Лагунець:

- Корупція в Чернігові продовжує існувати в такому ж вигляді, як і була(

ДжрелоОлександр Гашпар

"Час Чернігівський" писав про депутатів Чернігівської міської ради:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів