Село у Куликівській громаді повністю зруйновано росіянами: коли будуть компенсації?

Тра 23, 14:28

3562

Село у Куликівській громаді повністю зруйновано росіянами: коли будуть компенсації?

Бакланова Муравійка

90% пошкоджених будинків і половина - повністю знищені. Є вулиці - на яких суцільні фундаменти. Мова йде про селище на Чернігівщині Бакланово-Муравійка.

Жителі туляться по сусідах, розбирають згарища, чекають на комісію, яка опише майно. Але ніхто поки не обіцяє погорільцям компенсації, війна закінчиться, хіба що тоді.

На згарищі копирсаються чоловік і жінка, розбирають завали і шукають уцілілі речі. Цей будинок Василь і Людмила будували власними руками. Все що заробляли - вкладали в оселю, мальовничий садок і город. Ідилія проіснувала 15 років.

- Ми вели газ, воду, у нас була ванна викладена плиткою, меблі нові. Усе брали в кредит і ось на сьогоднішній день все згоріло, а кредит треба виплачувати. З банку дзвонять: будь ласка, платіть, - каже Людмила.

Оселя подружжя опинилась у траєкторії ворожих снарядів. Скалки побили усю городину і дерева, переорали поле і влучили у дім. І таких будинківі у цьому селі - більшість.

- Вони кожного дня йдуть на оте попелище, копошаться там, засадили городи, бо не можуть залишити все це напризволяще,  - каже Наталія Петриковська, староста Бакланово-Муравинського старостинського округу.

Цілі вулиці знищені артилерією окупантів. У когось лишились димарі, у когось фундамент. Тітка Зіна чекає на комісію. Десь селом ходять чиновники, описують пошкодження.

Коли почалась війна Зінаїда втекла у Чернігів, думала там безпечніше. Пережила пекло, повернулась і жахнулась: її хата тримається на чесному слові. Дірки, перекошені стіни, ні одного вцілілого вікна.

Сільські чиновники описують все, що бачать і фотографують. Говорять, з людьми, як психологи але зарадити поки нічим не можуть - чекають грошей від держави.

- Ми складаємо акти обстеження. Після цього помешкання має ще обстежити комісія з фахівців і визначити суму збитків, - коментує Наталія Халимон секретарка Куликівської селищної ради.

У жінки на ім'я Катерина - у дворі лежить касетна ракета від "Урагану". Як лишились живим і гадки не має, від страху усе кинули і почали тікати. Корова бабусі Катерина - Малишка простояла у стайні місяць, сама отелилась і вижила, її через день годував син хазяйки. 

Усе що було у дворах селян - автомобілі, комбайни - згоріли. Чим обробляти землю бабуся Катерина не знає. Її сусіди самотужки закидали вирви від снарядів.

Село принишкло. Бо на кордоні з того боку знову почали гатити з мінометів. Люди - не нарікають, кажуть якось житимуть. Головне - вже добити окупантів, щоб потроху почати відбудовуватись і жити без страху.

Джерело: ТСН

 

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів