Росія почала перекидання на південь Білорусі техніки, яку раніше привезли на полігони з мобілізованими зс рф

21 ГРУДНЯ 2022, 08:26

2456

Маршрут передислокації - прикордонні області, зокрема і Гомельщина - у безпосередній близькості від Чернігівщини.

За інформацією моніторингової групи «Беларускі Гаюн», упродовж дня 21 грудня фіксувалось перевезення танків, вантажівок та особового складу зс рф з білоруських полігонів у північній та центральній частинах країни, де вони дислокувалися, на Південь – ближче до кордону з Україною.

20 грудня, в районі 5-ї ранку із залізничної станції Полонка вирушив ешелон з військовою технікою росії, яка дислокувалася на полігоні «Обуз-Лісновський» (Барановицький р-н, Брестська обл).

Протягом дня ешелон пройшов: Березу, Жабинку, Дрогочин, Іваново та за даними «Гаюна», прибув у Лунинець (Брестська обл.). На платформах: 23 танки Т-80, 8 бензовозів, 9 вантажівок (Урали та КамАЗи), 2 пасажирські та 7 вантажних вагонів. Цю інформацію підтверджує спільнота залізничників @belzhd_live.

Також відомо, що 19 грудня, на залізничній станції Заслонове (Вітебська обл.) здійснювалося навантаження на платформи понад 20 танків і близько 16 Уралів зс рф, які знаходилися на полігоні «Лепельський». Пізніше ешелон вирушив у напрямку Орші і пішов на Осиповичі. Пунктом його призначення, попередньо, є Слуцьк (Мінська обл.), що також значно ближче до кордону з Україною.

Відомо також і про перекидання третього ешелону з технікою зс рф. Вранці 20 грудня через Шклов (Могилівська обл.) пройшов ешелон з: 20 БМП-2, 3 бензовозами, 7 Уралами, Мобільним Пунктом Управління зв‘язку (МПУС-К) на базі КамАЗ, 4 пасажирські вагони РЗ та 3 вантажні вагони.

Ешелон пройшов через: Оршу, Могильов та Жлобін. У результаті прибув до Калінковичів (Гомельська обл., усього 96 км до чернігівського кордону). 

Можливо, він продовжить рух ще південніше, припускає «Гаюн».

«На даний момент існує розвилка:

  1. Або техніку зс рф з полігонів у північній і центральній частині країни починають перевозити у прикордонні.
  2. Або техніку везуть на чергові спільні навчання зс рб та зс рф десь поблизу кордону з Україною.

Зазначимо, що кількість техніки, яку зараз перекидають у прикордонні, є невеликою і її точно недостатньо для жодних наступальних дій», - зауважують дослідники.

Перекидання техніки сталося вже наступного дня після завершення першого за кілька років років візиту путіна до білорусі.

Як відомо, 19 грудня російський диктатор володимир путін відвідав білоруського колегу Олександра Лукашенка. Негласно, у медіа пішов поголос - рф хоче змусити білорусь вступити у війну на російському боці. Офіційно ж на камери політики сказали інше: декларують єдиний оборонний простір та продовження спільних навчань. І далі будуть працювати над посиленням озброєння, росія також готуватиме екіпажі білоруських літаків, переобладнаних для можливого застосування повітряних боєприпасів з ядерною бойовою частиною. Окрім того, білорусь поставила на бойове чергування передані росією комплекси С-400 та «Іскандер».

Командувач Об‘єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що нині на території білорусі зосереджені 2 мотострілецька дивізія 1 танкової армії та авіаційне угрупування, в складі якого є новітні зразки авіації повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації. Крім того там присутні підрозділи, озброєні оперативно-тактичними ракетними комплексами «Іскандер» з балістичними ракети до них, які призначені для застосування по цілях на території України.

Цього потенціалу, на даний час, достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій.

«При цьому ми уважно стежимо за озброєнням, що перекидається з боку росії та робимо щодня відповідний аналіз. Рівень воєнної загрози поступово зростає, але ми також вживаємо адекватних заходів. Крім цього, Генеральним штабом ЗС України передбачене значне нарощування угруповань у разі істотного зростання сил та засобів з протилежного боку», - підкреслив генерал.

"Час Чернігівський" неодноразово аналізував ситуацію у прикордонні та вірогідність повторного нападу на Чернігівщину:

Схожі новини

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

Чим обробляти дерево якщо брунька вже зелена

14 КВІТНЯ 2024, 14:16

ТОП-переглядів