Реєструйте майно в кілька кліків. На порталі Дія доступна держпослуга онлайн, яка вбереже від шахраїв та підробки документів

Жов 25, 07:29

712

Українці знов зможуть подавати заявки на внесення даних про власне майно в реєстр у декілька кліків на порталі Дія. 

Усе можна зробити онлайн. Реєстратор самостійно надсилає електронний запит у бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім вносить дані у реєстр. Це значно заощаджує час на ходіння по кабінетах. До того ж у воєнні часи ця послуга вкрай необхідна для збереження прав власності на майно українців. 

Реєстрація нерухомого майна підтверджує, що саме ви є його законним власником і маєте відповідні права на користування. А також убезпечує від випадків підробки документів, коли хтось хоче привласнити собі майно, яке йому не належить.

Більшість нерухомого майна, яке існує в Україні, зареєстровано до 2013 року. Відомості про нього зберігаються не в електронному реєстрі, а в паперовій формі в архівах регіональних БТІ. Під час вторгнення чимало архівів БТІ знищили або розкрали. Це зайвий раз підтверджує, що така інформація в паперовому форматі ненадійна. А внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити дані українців. 

Щоб внести дані про майно у реєстр нерухомості, необхідно пройти цілий квест, який нагадує гру у пінг-понг, де людина — м’ячик. Спочатку в державного реєстратора необхідно взяти направлення у БТІ. Потім у БТІ перевіряють, чи є майно людини в архівах. Якщо є — дають довідку-підтвердження. Із цією довідкою людина знов іде до державного реєстратора. І тільки тоді він вносить дані в електронний реєстр. 

Відновлення роботи послуги на порталі Дія прибирає весь цей бюрократичний квест. Наразі послуга доступна для власників нерухомого майна Харкова та Чугуївського району Харківської області, Тернополя та Львівської області. Згодом перелік міст розшириться.

Послуга реалізована Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.

Джерело: сайт Мінцифри

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів