Психологи готуються рятувати ментальне здоров’я жителів Чернігівщини

27 ЛИПНЯ 2023, 08:58

841

В Україні діє програма піклування про ментальне здоров’я, створена з ініціативи Олени Зеленської. Багато українців через війну мають страхи і потребують психологічної допомоги. За різними оцінками – це близько половини населення України. 

Однак досі в суспільстві багато людей соромляться йти до психологів. А завдання таких фахівців - навчити людину допомогати собі самій.

"Ми не можемо говорити, що всі травмовані. Десь 50%, але хороша цифра - 75 % - відновляться без допомоги фахівців, але треба час, увага до себе, правила психогігієни: рух, харчування, чиста вода, сплікування з людьми, відчувати, що на щось хочеш впливати. Не можете робити, що хочете для країни, то робіть мінімум, але робіть, якщо включені у простір, то відчуття інші", - каже Інна Чистенко, практичний психолог.

Інна Чистенко

Допомогти жителям громад Чернігівщини готові психологи з неурядових організацій. Виїздити в райони, де нема фахівців, можуть мобільні бригади психологічної підтримки.

"Тому важливо залучати неурядовий громадський сектор до допомоги людям, що ми і робили. Ми зібрали найбільших хедлайнерів в нашій області. Сьогодні, дякуючи програмі першої леді, координаційному центру ментального здоров’я при Кабміні будується система психосоціальної послуги в громаді", - розповіла Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.

Жанна Шерстюк

Під час зустрічі з психологами сфокусувалися на основних проблемах Чернігівщини. Велику увагу планують приділити психологічній допомозі родинам чернігівських воїнів.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів