Посівна озимих-2023 у Чернігівщині: зменшилися площі під пшеницю, ріпак ще тримається

01 ГРУДНЯ 2022, 11:23

1945

Посівна озимих-2023 у Чернігівщині: зменшилися площі під пшеницю, ріпак ще тримається

Фото ua.depositphotos.com

Наступний врожай озимини на Чернігівщині буде суттєво меншим за торішній. А все тому, що площі під посіви озимих культур помітно зменшилися.

Мінус чверть від загальної кількості - і це тільки на Чернігівщині. Попередньо площа під озимими культурами в регіоні близько 160 тис га. Хоча це ще дуже оптимістичний сценарій, в Чернігівській ОВА взагалі давали прогноз на загальну кількість площі під озимину не більше 131,4 тис га. За підрахунками чиновників Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА площі під озимими культурами скоротилися на 28%.

І це чи не найнижчий показник за останні щонайменше 10 років. У 2021-му засіяли 236 тис га, за інформацією ГУ статистики в області.

Чому так сталося - аналізує Алекс Ліссітса, президент «Українського агроклубу». Виявляється, причина зменшення посівів не лише у війні. Винна і криза.

«Цьогоріч Україна засіяла значно менше площі під озимими культурами в порівнянні з попереднім роком. І відбулося це не лише за рахунок тимчасово окупованих територій, а й на підконтрольній Україні території також», - каже аграрій.

За попередніми оцінками, посів озимих культур відбувся на 5,4 млн га, з яких 4,4 млн га засіяли зерновими культурами (пшениця, ячмінь, жито) та 1 млн га – ріпаком.

Це на 40% менше посівних площ 2021 до початку війни на всій території України та на 24% менше в порівнянні з посівними площами на нині підконтрольній Україні території. Скорочення відбулося нерівномірно по території України.

На темпи скорочення впливає наближеність лінії фронту, віддаленість територій до логістичних центрів експортних відвантажень (морські порти півдня України, західні кордони України). В областях, які знаходяться близько до лінії фронту, скорочення посівних площ найбільше.

Таке значне скорочення посівних площ озимих культур рік до року відбулося через ряд причин, серед яких основними є:

  • Тимчасова окупації частини території України;
  • Низька фінансова спроможність українських аграріїв через низьку ціну на більшість видів продукції рослинництва на території України;
  • Відсутність впевненості щодо подальшої роботи «зернового коридору» та можливості здійснювати постійні експортні відвантаження.

«Варто відмітити, що скорочення посівних площ під озимими зерновими культурами відбуваються швидшими темпами в порівнянні з ріпаком. Більш висока ціна на ріпак дозволяє компенсувати всі підвищені логістичні витрати і ця культура стає цікавішою аграріям цього року. Та й наступна весняна посівна кампанія швидше за все буде характеризуватися збільшенням частки посівних площ під олійними культурами», - зауважує Ліссітса.

"Час Чернігівський" писав про роботу аграріїв на Чернігівщині:

Схожі новини

Жінки з громади на Чернігівщині хочуть народжувати у своїй лікарні

19 СІЧНЯ 2025, 13:57

Нічна тривога: що відомо про ворожі безпілотники на Чернігівщині

19 СІЧНЯ 2025, 12:05

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

ТОП-переглядів