Аграрний бізнес в умовах війни: чи контролюють якість виробленого у полі та на фермі?

Лис 14, 09:37

639

Аграрний бізнес в умовах війни: чи контролюють якість виробленого у полі та на фермі?

Результати одного із обстрілів

Окрім мінної небезпеки багатьом видам аграрної продукції загрожує і фітонебезпека - у вигляді комах-шкідників та таких же шкідливих рослин.

Тож, за 9 місяців цього року Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області встигли перевірити 215 тис тон вантажів і видавати по майже 1000 сертифікатів щомісяця.

За повідомленням прес-служби Держпродспоживслужби в регіоні при відвантаженні за межі області фахівці оглянули 214,5 тисячі тон вантажів, 93 з половиною тисячі кубометрів лісоматеріалів і 96 тисяч об’єктів регулювання.

Також за цей період суб’єктам господарювання видано 7598 фітосанітарних і 254 карантинних сертифікатів.

А ще фахівці Управління перевірили чимало підприємств та установ, за результатами перевірок  підприємств склали 7 приписів щодо усунення порушень та наклали 4 штрафи.

Однак, надалі у зв’язку з набранням чинності Постанови КМУ від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» перевірки як планові, так і позапланові державного нагляду (контролю) проводиться не будуть, інформують у відомстві.

Також проводили ревізію карантинних вогнищ. Фахівці обстежили 12,44 га угідь на виявлення шкідників: американського білого метелика, 16,66 - золотистої картопляної нематоди, 427,205 га - амброзії полинолистої. Окрім того, оглянули ще 110 га - на виявлення пасма льону.

Про те, скільки вдалося виявити шкідників - фітосанмоніторинг не повідомив. Зате уточнив, що в карантинних вогнищах провели агротехнічні та механічні заходи боротьби.

Згідно з планом здійснення фітосанітарного моніторингу обстежені земельні угіддя та лісові насадження площею більше ніж 58 тис га і 376,7 тис кв м складських приміщень на виявлення регульованих шкідливих організмів. Нових осередків фітонебезпеки не виявили.

Проводились обстеження посівів сої, кукурудзи та ячменю у відповідності до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки (сої - на площі 5,8 тис га, кукурудзи - на площі 62,5 тис га, ячменю - на площі 927,84 га). Також обстежені місця зберігання, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР (15 підприємств з об’ємом складів 635 тис кубометрів).

Крім того, фахівці визначили ділянки та місця виробництва, які вільні від шкідливих організмів. Такий статус отримали 72 об‘єкти загальною  площею 1451,4 га.

При цьому, 266 ділянок загальною площею 6225 га та 4079 м2 (лісонасадження, ячмінь, картопля) втратили статус місць виробництва, вільних від шкідливих організмів.

Також, у Мінагрополітики віднесли Чернігівщину до переліку регіонів, де сільське господарство чи не найбільше постраждало внаслідок російської збройної агресії.

За словами начальника управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олени Дадус, найбільші збитки мають Чернігівська, Харківська, Сумська, Київська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, де на початку поточного року було сконцентровано по усіх категоріях господарств: поголів’я ВРХ – 25,3%, корів – 25,8%, свиней – 31,5%, овець та кіз – 28,2%, птиці – 24,9%. Виробництво продукції тваринництва: м’яса – 20%, молока – 28,7%, яєць – 44,8%.

Загалом, скорочення в галузі від загального обсягу, порівняно з минулим роком, становить 15%.

«Близько 2 млрд гривень – це збитки від загибелі тварин та пошкодження й руйнування тваринницьких ферм. Наразі підтверджений обсяг 6 тисяч голів корів, до 100 тис поголів’я свиней, понад 3.5 млн голів птиці втрачено. 206 підприємств зруйновані або пошкоджені», - зауважила Олена Дадус.

"Час Чернігівський" знімав сюжет про підприємство у Седневі: Як вродила картопля на Чернігівщині і чому аграрії не поспішають її продавати.

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів