Подав у відставку директор Чернігівського історичного музею: хто очолить установу?

30 ВЕРЕСНЯ 2023, 16:30

2385

Подав у відставку директор Чернігівського історичного музею: хто очолить установу?

В історичному музеї буде новий директор

Сергій Лаєвський подав у відставку з посади директора Чернігівського історичного музею. Про це він повідомив зі своєї сторінки у соцмережах.

Він заявив, що 29 вересня - його останній робочий день на посаді директора музею. Загалом же, як зізнався історик, він прослужив музею 8680 днів.

Сергій Лаєвський подякував долі, яка привела його іще школярем в археологічний гурток до Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського у 1982.

«Дякую своїм рідним, які хоча й буркотіли, що пропадаю в Музеї днями й ночами та без вихідних, завжди підтримували мене.

Дякую неймовірному колективу Музею, що слухали і слухалися мене, коли було треба. Вашу підтримку, як керівник, я мав завжди. Особливо це відчувалося у тяжкий час облоги Чернігова», - зізнався науковець.

А ще подякував колегам із закладів гуманітарного напрямку, з якими спільно здійснили чимало проектів і задумів.

Передав подяку Лаєвський і критикам. Не все сприймалося та приймалося, але багато бралося до уваги і не тільки, зауважив він.

Директор уточнив, що 1 жовтня спливає термін його контракту. Це друга каденція керівництва музеєм за контрактом. Норми Закону України «Про культуру», якими запроваджені контракти із керівниками, були введені в дію, коли з Лаєвським вже був укладений контракт.

«І хоча закон не має зворотної дії, я на «третій термін» не іду…», - зізнався він.

Однак, попри все, Сергій Лаєвський залишається на музейній службі в Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського. Але на якій посаді - ще невідомо.

«По моїх артеріях та венах вже давно тече музейна кров, яку, до-речі, я не смоктав із музею, а навпаки як донор віддавав. Але я той самий ким і був. Я говорив, що думаю і не збираюся змінюватися. Мій телефон не змінився як і готовність допомогти своєю порадою і справами. Хоча останнє за погодженням із тим (тією), хто очолить наш Музей», - трохи поетично висловився музейник.

Також він натякнув, хто стане його наступником.

Новий директор - колега, патріот Музею та музейної справи, науковець із чималим стажем роботи в музеї (музейній галузі). Його шлях проліг через всі закутки музейної справи і наповнив розум знаннями та навичками експозиційної, виставкової, фондової, освітньої та методичної роботи.

«Насправді, нашому Музеєві пощастило мати такого керівника. Я люблю наш Чернігівський історичний музей імені Василя Тарновського і гордий, що завжди відчуваю Його тепло. І це я просто попрощався із посадою, на якій мав честь служити Чернігівському історичному музею імені Василя Тарновського 8680 днів», - резюмує Лаєвський.

З власних джерел «Часу Чернігівському» вдалося дізнатися, що відтепер музей очолюватиме чинний заступник директора Максим Блакитний.

Василь Блакитний - ймовірний наступни Лаєвського

"Час Чернігівський" писав про музейників: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів