Детективна історія зі зникненням човна на Десні: за інформацію пропонують гроші

23 ВЕРЕСНЯ 2023, 10:02

1242

На місці, де був виявений фрагмент човна

У серпні неподалік Чернігова знайшли деревʼяний човен, частина якого виглядала зі схилу берега Десни. Його встигли оглянути, задокументувати і законсервували. Приблизний вік – 200-300 років.

Фрагмент човна, який знайшли на березі Десни

На дослідження і розкопки потрібні великі кошти, час і фахівці. Нещодавно знахідку вирішили ще раз оглянути, але частина човна загадково зникла.

"Ми мали випрацювати алгоритм дій, або дістати з берега, скільки це коштуватиме, які технічні можливості, і що далі робити. А коли приїхали, то носа човна нема. Хтось розрив. Є кілька версій: або срибали, або навмисно зруйнували, або спалили, варіанти різні. На меті було з’ясувати: чия земля. На чиїй території", - каже Людмила Замай, директорка департаменту культури та туризму Чернігвської ОВА.

Людмила Замай про плани щодо знайденого човна

Людмила Замай

Подібні знахідки вже є на Чернігівщині. Цьому човну не встигли надати статусу музейного об’єкту. Науковці не виключають, що нашкодити могли «чорні копачі», які завдають значної шкоди спадщині Чернігівщини.    

"Це є на мій погляд недоопрацювання виховання. Бачучи подібне, не придумали нічого, як зламати, спиляти, вкрасти чи задоволення отримують від цього, чи фінансовий зиск. Коли його дослідити - буде про багато чого говорити. Сьогодні зарано говорити. Це копітка праця, багато фінансів, поєднання команд, це не робиться одразу. У копачів відразу лопата і все твоє. Ми не будемо так робити. Можемо часто почути: ось вони знаходять скарби, а ви копаєте і знаходите черепки. Археологи досліджують історію, а не шукають окремі предмети. У нас різна мета. І добре, коли трапляються скраби, і вони передають їх в музеї", - каже Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім.Тарновського.

Сергій Лаєвський про "чорних археологів"

Сергій Лаєвський

За інформацію про зникнення частини човна у соцмережах історики вже пропонують чималі гроші. Сподіваються, що більшу частину човна вдасться зберегти і з часом дістати.

За інформацію про зниклий човен пропонують нагороду

"Час Чернігівський" писав про історію Чернігівщини таке: 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів