«Піротехніки – це спецназ ДСНС. Ми попереду, щоб зберегти іншим життя», - чернігівський піротехнік Анатолій Васильченко

29 ЖОВТНЯ 2023, 21:07

867

Анатолій Васильченко

Анатолій Васильченко – один із найдосвідченіших піротехніків ГУ ДСНС в Чернігівській області. Свого часу розміновував території по всій України, де вибухали склади боєприпасів.

Після російського вторгнення у 2014 році брав активну участь в розмінуванні на Донбасі. Згодом знешкоджував нерозірвані боєприпаси під час облоги Чернігова, а потім вже після вигнання агресора з Чернігівщини.

Піротехніки за роботою

Влітку 2023 року виконував небезпечні завдання на Донеччині. Зокрема у містечку Нью-Йорк.  Незодавно він був нагороджений медаллю «За мужність III ступеня».    

Анатолій Васильченко, головний фахівець відділу організації реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Чернігівській області:

"24 лютого у мене було чергування в складі групи управління. О 4.30 дізнався про навалу. Здійснював організаційні задачі. Розмінування здійснювалося постійно. Не було зрозуміло наскільки безпечно. Поки не володіли інформацією - не давали вказівок. Касетні боєприпаси і інші нерозірвані боєприпаси були. Нарада вранці, а потім визначали розрахунки і направляли по заявкам. Починалися обстріли – виїздили з урахуванням можливостей. Сам особисто виїздив  у складі розрахунку. Було багато роботи, 30-40 залучень за добу.

Був цього року у відрядженні в Донецькій області. У складі групи управління виконував завдання. Там більше 20 розрахунків. Щоб ними управляти і координувати і була створена група управлінняю. Це була командна робота.

Щодо нагороди. Це було не очікувано. Це звичайна робота. Запям’яталося завдання у місті Нью-Йорк. Там почастішали скиди керованими авіабомбами, частина не спрацьовувала. Це було у червні. Одна бомба не здетонувала в житловому районі. Ніхто не знав, що робити. Людей відселили. Можна було знищити на місці, але це ж зруйнує будинки. Поряд котельня. Тому група управління прийняла рішення знешкоджувати. Вибухник забрали. Небезпека була в тому, що то була сіра зона. Нас військові питали: як будете забирати? КРАЗ треба. Вас можуть бачити з дронів. Треба було забирали, бо люди питали. Вилучили вибухник і знешкодили. Згодом в іншому кварталі бомба влучила у багатоповерхівку, пробила поверх і впала в підвал, де були люди. Все зробили успішно. Там багато людей ще залишалося.

Піротехніки за роботою

Це спецназ ДСНС. Ми завжди попереду, щоб зберегти життя. Спочатку сапери йдуть, а потім інші підрозділи. Піротехніки завжди попереду. 

Ворог підступний. Починає полювати на саперів. Є правила установки мінних загороджень. Встановлюють пастки, щоб сапер підірвався. Байдуже, хто це буде: ЗСУ чи ДСНС. Є випадки, коли територія розмінована, а з’являються міни у 20 км від лінії зіткнення. ДРГ чи місцеві роблять, невідомо. Були трагідні випадки підриву ДСНС. Полюють з дронів. Можуть робити скиди. Недавно був скид, але він не спрацював. При підході здетонував. Зараз застосовують дистанційні системи мінування, коли на 15-20 км в тил закидують протипіхотні міни розраховані для інших.

Коли одружувалися і я був офіцером - я попердив відразу. Вона достойна жінка офіцера. Батьки переживають. Родина підтримує в усіх питаннях".

"Час Чернігівський" писав про піротехніків та рятувальників із Чернігівщини:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів