Чернігівський сапер ДСНС Михайло Паперник розміновував тіла вбитих окупантами жителів Ягідного і знешкодив вже тисячі боєприпасів

18 ВЕРЕСНЯ 2023, 10:17

1981

Михайло Паперник у Ягідному, квітень 2022 року

Підрозділ рятувальників, у складі якого був сапер Михайло Паперник, одним з перших увійшов до звільненого від окупантів Ягідного. Треба було очистити село від боєприпасів, залишених загарбниками.

Піротехнік з військовим досвідом здобутим в АТО бачив багато чого, але жахлива картина у Ягідному Михайла неабияк вразила і досі перед очима.

"Перші дні після звільненя Ягідного ми заїхали на зачищення території. Це було страшне видовище. Домівки були розбиті, боєприпаси в кожному домі, погребі, по 100 штук було. Найбільше вразило те, коли довелося розкопувати могили людей, розстріляних росіянами. Чому робили ми? Бо тіла могли бути заміновані", - згадує Михайло Паперник, моторист-сапер ГУ ДСНС в Чернігівській області.

Рятувальник Михайло Паперник

Михайло Паперник

Підрозділ саперів Михайла очищав Чернігівщину. За півтора роки піротехніки головного управління ДСНС в області знешкодили вже більше 52 тисяч боєприпасів, починаючи від ручних гранат і завершуючи авіабомбами.

Міни та снаряди, Іванівська громада, 2022 рік

Допомагати розміновувати довелося і звільнені українські землі Харківщини та Донеччини. А там було ще набагато складніше, у десятки разів більше боєприпасів, величезнітериторії. Небезпека чатувала на кожному кроці. Чимало побратимів зазнали важких травм. Були і загиблі.   

"Дуже багато співробітників зазнали травм, загинули в період очищення території. В одній з ротацій з побратимом йшли провіряли підходи до ЛЕП, і мінами пелюстками все усипане було. На очах у мене підірвався побратим, йому відірвало ногу, я надав допомогу, потім приїхала швидка забрала", - каже Михайло.

Михайло після служби в ЗСУ обрав професію рятівника-піротехніка. Робота відповідальна, важлива і в той же час небезпечна. За нього вдома постійно хвилюються. Сапер знає і розуміє, що Україна одна з найбільш замінованих країн світу, а тому її очищення займе багато років і до цього потрібно бути готовим.

Пес Патро на розмінуванні

"Після повномасштабного вторгнення довіра до ДСНС стала більшою, люди дякують за те, що робим. Це приємно, хочеться допомагати, чим можемо", - каже рятувальник.

Ексгумація могил людей, який вбили росіяни

Ягідне відразу після звільнення

"Час Чернігівський" знімав відео про рятувальників із Чернігівщини: 

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів