Для швидшого розмінування Чернігівщини залучили спецтехніку з дистанційним керуванням

Сер 06, 11:28

776

На Чернігівщині саперами виявлено вже понад 50 тисяч боєприпасів, обстежено майже 40 тис га земель. Однак для повного розмінування знадобляться роки.

Великою проблемою є засміченість сільгоспугідь області. Сапери ДСНС продовжують розміновувати території поблизу Чернігова, де були позиції рашистів, які обстрілювали місто. 

"Ми знаходимлося біля села Буди, проводимо планові роботи з технічного обстеження. Це поле 130 га, обстежено близько 20 га", - каже Артем Стрік, начальник відділення механізованого розмінування.

Артем Стрік

Площа велика, тому на допомогу чернігівським саперам із Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України було направлено спеціалізований розрахунок із машиною механізованого розмінування. Ця техніка дистанційного керування значно пришвидшить процеси, а головне - збереже здоров’я і життя піротехніків.

"Це машина дистанційного керування для знешкодження протипіхотних мін. Може робити в місті, і зараз в полі машина справляється. Машину потрібно зупинять, щоб охолола, багато пилюки - це ускладнює, бо треба проводити технічне обслуговування. Машину отримали місяць тому,  і перший раз приїхали до вас", - коментує Ярослав Кулик, сапер-оператор.

Ярослав Кулик

Сапери пройшли курс навчання для роботи з такою технікою в Хорватії. Це перший такий досвід розмінування для наших хлопців. Машина знаходить і буквально перемелює боєприпаси на дрібні уламки.

"Час Чернігівський" писав про розмінування: 

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів