Підкорив Європу: 24-річний менянин здобув срібло зі стрибків у висоту у Римі

12 ЧЕРВНЯ 2024, 14:17

2471

Владислав Лавський виграв срібло на дебютній європейській першості

Загалом Україна здобула 2 нагороди у цій дисципліні.

Уродженець Чернігівщини 24-річний Владислав Лавський виграв срібло на дебютній європейській першості. Українець показав результат 2,29 – це повторення особистого рекорду.

Його колега - 22-річний Олег Дорощук здобув дебютну нагороду чемпіонату Європи, він став третім з результатом 2,26 метра, інформує «Трибуна». Ця висота підкорилась йому з першої спроби, 2,29 він не зміг взяти з трьох спроб. Для нього це був другий ЧЄ – у 2022 Олег фінішував четвертим.

Олімпійський чемпіон Джанмарко Тамбері здобув перемогу з результатом 2,37 – це рекорд чемпіонатів Європи. Для італійця це був дебютний старт у сезоні.

Призові місця розподілилися наступним чином:

Чемпіонат Європи з легкої атлетики, Рим, Італія. Стрибки у висоту

Чоловіки

1. Джанмарко Тамбері (Італія) – 2,37 м

2. Владислав Лавський (Україна) – 2,29 м

3. Олег Дорощук (Україна) – 2,26 м

Владислав Лавський взагалі вперше в кар'єрі бере участь у великих міжнародних змаганнях серед дорослих. До цього в кар'єрі колишнього юніора були фінали чемпіонатів Європи U23 та U20, бронза чемпіонату світу U18.

Владислав народився у Мені на Чернігівщині, займався у місцевій ДЮСШ. Згодом переїхав до Львова – він вихованець Львівського державного училища фізичної культури. Менянин є студентом Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького.

Інший сайт «Жорстка атлетика» поспілкувався зі спортсменом вже після закінчення змагань. Виявилося, що свою перемогу Владислав Лавський присвятив і Україні, і колезі, який служить - знаменитому атлету-стрибуну Дмитру Демʼянюку.

Дмитро Дем'янюк

«Велику цінність несе те, що я виборов медаль не тільки для себе, а й для України зараз це дуже важливо в такий час. Бо наші воїни просто зараз захищають нас від російських ворогів. Я знаю, що  і мій колега Дем’янюк Дмитро спостерігав з окопа, як я стрибаю, виборюю цю медаль – я йому дуже вдячний за те, що він робить, і дуже мене це мотивує. І це теж зіграло роль!