«У думках нас уже відспівали», - дзюдоїстка Єлизавета Шевченко про перебування в полоні

27 КВІТНЯ 2024, 19:14

2310

Дзюдоїстка Єлизавета Шевченко із Чернігова

Дзюдоїстка Єлизавета Шевченко із Чернігова

«1 квітня я вперше за місяць набрала своєму тренеру. Він сказав, що це найкращий в його житті подарунок на день народження. Бо в думках нас уже відспівали, знаючи, що в Ягідному такі ж жорстокі військові підрозділи росії, як у Бучі», - розповідає дзюдоїстка Єлизавета Шевченко.

Дівчина разом з родиною поїхала у Ягідне до бабусі та дідуся, сподіваючись там перечекати буремні часи лютого 2022 року. Однак, усі потрапили у пастку.

«5 березня нас усіх забрали до підвалу школи. Часу зібратися не було. Однак, маючи досвід постійних переїздів по спортивних зборах, я тримала рюкзак з усіма документами та грошима біля себе. З ним і пішла», - згадує спортсменка.

У школі Ягідного росіяни облаштували штаб та прикрилися цивільними. Майже чотири сотні людей різного віку (найменшому 3 місяці, найстаршій – 93) більше 20 днів знаходилися у приміщенні, де не можна було навіть розпростати ноги. За час полону від задухи, голоду та загострення хвороб померло 11 людей. Винести мертвих дозволяли не відразу.

Підвал Ягідного, де силоміць утримували більше 300 людей. Березень 2022 року

Підвал Ягідного. Фото Ольги Меняйло

«Подихати свіжим повітрям майже не випускали, їжі було обмаль. Було складно, як морально, так і фізично. Мені здається, що впоратися з усім цим мені теж допоміг спорт: загартованість фізична та вміння керувати власними емоціями», - розповідає дзюдоїстка.

Дядька дівчини росіяни вивели та розстріляли. Батько і нині у російському полоні.

За час у підвалі спортсменка значно втратила форму. Дуже позначився стрес.

«Мені довелося звернутися до психолога. Зрозуміла, що сама не впораюся».

Через особисті контакти та власними силами тренер спортсменки Олександр Маркін організував її виїзд за кордон. Тривалий час в Польщі вона відновлювалася та готувалася до Чемпіонату України, у якому таки здобула першість

Чемпіонат України з дзюдо

Чемпіонат України з дзюдо

Чемпіонат України з дзюдо

«Деякі суперниці мали значно більше досвіду, старші на 5-7 років. Але в мене була мета», - ділиться дівчина.

«Я був впевнений, що у неї все вийде. Це було помітно і зрозуміло», - резюмує Олександр Маркін.

До слова, сам Олександр у перші дні повномасштабного вторгнення долучився до когорти чернігівських волонтерів: доставляв продовольство, евакуйовував людей на власному транспорті.

Олександр Маркін, спортсмен і волонтер з Чернігова

Олександр Маркін

Наразі Єлизавета Шевченко готується до наступного Чемпіонату. Тренер Олександр Маркін вважає, що дівчина готова і до міжнародного рівня. Однак, наразі нема фінансової можливості забезпечити участь у них.

Та найбільша мрія, якою вона поділилася з першим чемпіоном світу з дзюдо в історії України Георгієм Зантараєю – повернути батька та бути частиною великого спорту.

Своєму колезі Єлизавета нещодавно показала і найбільші зруйновані спортивні об’єкти області.

 

Фото зі сторінки Георігія Зантараї

Як зі спортом на Чернігівщині нині? Бліц-інтерв’ю із заступником голови Чернігівської ОДА Іваном Ващенком.

Іван Ващенко перед забігом, що присвячений пам’яті Героїв

Іван Ващенко перед забігом, що присвячений пам’яті Героїв

- Як ворог пройшовся спортивною інфраструктурою області та чи вдається щось відновити?

Росіяни знищили два потужні об’єкти: навчально-спортивна база СДЮШОР з лижного спорту та центральний стадіон в Чернігові.

Офіс СДЮШОР з кімнатами для тренерів і відповідними умовами та зручностями для спортсменів зараз розміщено у модульному містечку обладнаному на території бази.

Приведено до порядку лижеролерну трасу і біатлонне стрільбище з можливістю проведення щоденних навчально-тренувальних занять. З інвентарем та обладнанням допомогли міжнародні партнери. Щодо зруйнованої будівлі - визначено попередньо концепцію майбутнього сучасного біатлонного комплексу. Обласна влада та вся біатлонна спільнота в пошуках донора.

На території ж стадіону розміщувалося 4 спортивних заклади. Усім знайшли нові місця. Сам же стадіон ще повністю не розчищений і теж чекає меценатів.

Окрім зазначених об’єктів ворог пошкодив ще 10: одна повністю відновлена і чотири відновлено частково.

- Як здійснюється навчально-тренувальний процес у спортивних школах в умовах постійних тривог?

Навчально-тренувальні заняття в усіх спортивних школах та інших закладах  проводяться  у відповідності до встановлених вимог щодо безпеки їх учасників, за наявності поряд з місцем тренувань бомбосховищ. Всі учні і тренери проінструктовані стосовно поведінки під час тривоги. Із 41 ДЮСШ області наразі тимчасово не функціонує лише міська ДЮСШ в м.Семенівва.

- Чи є побоювання щодо неповернення частини тих спортсменів, які виїхали за межі області?

- Переважна більшість учнів ДЮСШ і спортсменів, які виїхали в період активних бойових дій на території області, вже повернулися і тренуються в штатному режимі. Звісно, є і ті, хто наразі за межами області та навіть країни, однак я сподіваюся, що це тимчасове явище.

- Як нині ОВА допомагає спортсменам і тренерам які виїхали за межі області?

Тим тренерам, які перебувають за межами області разом із групою спортсменів, проводять щоденні навчально-тренувальні заняття і беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, представляючи Чернігівську область і Україну, надається повна підтримка, у тому числі щодо оплати праці.

Авторка: Марія Мальва

"Час Чернігівський" писав про таке: Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів