У пошуках «легкого заробітку» 44-річний чернігівець погодився на замовлення спецслужб рф підпалити релейну шафу та наводив російські удари по військових об’єктах. Однак замість грошей фігурант отримав позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернігівської області.
Нагадаємо, оперативники Управління карного розшуку обласної поліції та Чернігівського райуправління спільно зі співробітниками СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури у вересні минулого року затримали 44-річного зловмисника та повідомили йому про підозру у диверсії та державній зраді.
Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що чернігівець шукав «легких грошей» в телеграм-каналі, де був завербований спецслужбою рф. Отримавши завдання від ворожого куратора, чоловік обрав для диверсії релейну шафу, яка відповідає за безпеку руху на важливому напрямку залізничного сполучення. За допомогою легкозаймистої суміші зловмисник підпалив її та зафільмував свої дії на мобільний телефон, як доказ про виконане завдання. Цей «відеозвіт» він згодом переслав замовнику злочину. За свою «роботу» чернігівець отримав 400 доларів винагороди.
В ході санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили вісім гранат, два споряджених магазини до автоматичної зброї, дві димові шашки, чотири мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також розфасовану у пакети речовину, що схожа на наркотичну. Вилучене направлено на проведення експертних досліджень.
В ході огляду мобільних телефонів правоохоронці виявили листування чернігівця із замовником щодо підпалів й інших об’єктів на території області.
Крім цього, в ході розслідування стало відомо, що цей громадянин збирав на вимогу російських кураторів відомості про місця розташування військових підрозділів та об’єктів військово-промислового комплексу. Цю інформацію із визначенням координат розташування та конкретних адрес ворог використовував для підготовки ракетних ударів по місцях тимчасового базування Сил оборони.
За скоєння диверсії ( ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України), державної зради (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України) Новозаводський районний суд м. Чернігова засудив фігуранта до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Палили об’єкти Укрзалізниці: на Чернігівщині судитимуть п'ятьох підлітків
- СБУ викрила чиновників міської ради, які підробляли мобілізаційні документи: стало відомо, про яку громаду мова
- Стали відомі нові подробиці у справі телеграм-каналу «Оливки, маслини»
- Четверо повідомляли, де стоять тцкашники. Отримали по 5 років умовно