НАШІ ЛЮДИ: масажист про здоров’я, види масажу і користь від нього

17 ТРАВНЯ 2024, 20:16

1328

Роман Неділько, масажист із Чернігова

Говоримо із Романом Неділько, масажистом, про те, кому можна (і треба) робити масаж, а кому це протипоказано.

Дивіться відео або читайте текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Сьогодні говоримо про буремний і тернистий шлях нашого героя до професії масажиста, про сам масаж і його користь для здоров'я із Романом Неділько у передачі «Наші люди». Ви пройшли довгий шлях до того як стати масажистом?

– Я випускник Чернігівської академії пенітенціарної служби, за спеціальністю працював 2 роки. Був начальником відділення соціально-психологічної служби Менської виправної колонії. Потім я поїхав в Київ, працював на фармзаводі «Дарниця», якраз тоді передковідні часи були, ми фасували антисептики. Потім повернуся в Чернігів, працював в «Будка барі». Дуже подобалось це місце, привітний колектив. Але знову ж таки, хотілося чогось більшого. І я подався до відеомейкінгу, був на фрілансі відеоблогером, знімав відео. У нас виходило, деякі відео набирали по мільйону переглядів. Пробував сам робити свій контент, не вийшло.

Я – автолюбитель, тож вирішив спробувати себе в детейлінгу: поліровка, хімчистка, автомийка якісна. Працював більше року, потім перегорів. У мене буває таке, що я перегорів. І коли я міняю професію, я міняю рід діяльності повністю, щоб перезавантажити своє життя. Тож пішов працювати в «Сенсбанк», який раніше був «Альфа -банком», потім в нього був ребрендінг після того, як він став державним. Працював у сфері техпідтримки, в чаті. Потім почалася повномасштабна війна. Я випав із колії праці на два місяці. Потім попав під скорочення. Моя дівчина, дякую її велике, порекомендувала спробувати себе в масажі. Купив курси, пройшов їх, і вже з лютого місяця 2023 року працюю масажистом-реабілітологом сам на себе.

– Який масаж робите?

– Лікувальний масаж: це коли людина приходить з якоюсь певною проблемою, ми ставимо курс лікування і вирішуємо її. Профілактичний масаж. Звичайний базовий класичний масаж,  коли людина приходить отримати релакс, він може бути на спину, кінцівки, на все тіло взагалі. Лімфодренажний масаж, який покращує стан, тонус шкіри, підвищує метаболізм і багато-багато корисних наслідків за собою несе. Антицелюлітний масаж, який дівчата полюбляють в сезон весни-літа. Не роблю масажу обличчя, бо це дуже тонка справа. Я схильний до того, що в масаж обличчя краще робити дівчатам, бо у них тендітні ніжні руки. Я не роблю масаж для вагітних жінок, бо для цього потрібна певна кваліфікація та освіта, якої у мене, на жаль, немає.

– У яких випадках не можна робити масаж?

– Не можна робити масаж людям, у яких четверта й вища стадія сколіозу. Я тут не допоможу, вже потрібне хірургічне втручання. Я можу в деяких випадках полегшити стан, але я не буду братися за це без необхідної кваліфікації. Не можна робити масаж людям у яких ВІЛ-СНІД, онкології. Бо, знову ж таки, підвищенням кровообіг, метаболізм – це може нашкодити людині. Не можна робити масаж людям з алкогольним або наркотичним спʼянінням. Не можна робити масаж дівчатам, у яких критичні дні. Не можна робити масаж людям, у яких гостре запалення м'язів. Потрібно спершу зняти запалення, а потім вже працювати.

– Антицелюлітний масаж сам по собі допоможе схуднути?

– Сам по собі буде не такий ефективний. Бо я, як масажист, фізичними, механічними рухами впливаю на підшкірно-жировий шар на тілі людини. У доповнення до моїх рухів треба забезпечити себе фізичним навантаженням, правильним харчуванням і режимом. Все разом воно буде працювати.

– Що робити, якщо боляче під час масажу?

– Боляче на масажі не повинно бути. Треба знайти баланс між тим, що ти відчуваєш навантаження рук масажиста, і між тим, що ти не можеш вже терпіти біль. Якщо ти не відчуваєш взагалі масажу, то це може бути релакс. На лікувальному масажі ти маєш відчувати кожен рух, але болю, як такого, не має бути.

– Як масажисту вдається фізично не втомлюватись?

– Насправді, коли ми навчаємось масажу, ми навчаємось не тільки як працювати з клієнтом, а й як правильно стати, щоб працювало максимально тіло, а не руки. Якщо працювати тільки руками, тебе вистачить хвилин на 20. Коли ти стоїш, і працює всі тіло, ти працюєш корпусом, і не так сильно втомлюється тіло.

Основна позиція, що ти маєш підлаштувати кушетку з клієнтом під себе, а не сам підстроюватися. Ти маєш правильно стати, завжди має бути рівна спина, і у тебе не буде нічого боліти, і ти не будеш втомливатися.

Роман Неділько, масажист із Чернігова

– Чи потрібна якась підготовка, щоб стати масажистом?

– Курс – це і є підготовка. Було б дуже класно, якби у тебе була медична освіта, і ти дуже добре знав анатомію. На курсі анатомії також навчають. Але якщо ти будеш знати це сам, у тебе фізичне підґрунтя. Наприклад, ти граєш в футбольній чи волейбольній команді, і команді потрібен масажист. І так як ти займався цим видом спорту, у тебе є якась фізична форма для цього. Але буває таке, що дівчата приходять дуже тендітні, стрункі, маленькі. Але потім вони набирають кваліфікацію і працюють не гірше, ніж майстри-чоловіки.

– Чи можна робити масаж дітям?

– Масаж для дітей – це таке дуже питання. На відміну від дорослих, діти не розуміють, для чого їх сюди привели. Якщо це ми беремо немовлят, то мами самі роблять цей масаж. Вони розминають ручки, ніжки. Тато це може робити. Діти вже більш свідомого віку, і у яких починаються проблеми з поставою, то масаж для дітей виправляє поставу. Якщо привчити до цього дитину, що ти будеш таким красивим, як от Володимир Зеленський, із рівною спиною, а для цього треба ходити на масаж, займатися спортом, робити зарядку, слухатись маму, їсти кашу, суп… І якщо людину привчити до цього із самого дитинства, то постава буде рівною, спина не буде кривою, менше буде ризик виникнення сколіозу.

– Як справи з клієнтами?

– Скажу так, що клієнтів мало. Бо люди, по-перше, зараз захищають нашу батьківщину. Але ті, хто приїжджають на ротації, вони приходять, бо в них є явні проблеми. Люди, цивільні, які не зв'язані з ЗСУ напряму, вони менше приходять, бо зараз наша спільнота трішки обмежена у коштах. Потім люди банально не можуть знайти часу. Фраза «не на часі» настільки вже закріпилась у нашій свідомості, що свої особисті проблеми відкладаєш на потім, і приходиш вже до спеціаліста із дуже гострими проблемами.

Зараз дуже важко себе змусити прийти до спеціаліста. Але коли ти приходиш і розумієш, що сеанси йдуть на користь, що тобі стає краще, то ти потім хочеш ходити, рекомендуєш друзям.

Автори: журналіст Асен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський

* * *

Дивіться попередні випуски передачі "НАШІ ЛЮДИ": 

Схожі новини

Пряма мова

Пряма мова: еколог з Чернігівщини розповів про зміни клімату

26 ЛИПНЯ 2024, 20:19

Вiдео

Седнівська очільниця незаконно виділяє собі кошти?

26 ЛИПНЯ 2024, 18:06

Ракета до села не долетіла, впала в кукурудзяне поле на Чернігівщині

26 ЛИПНЯ 2024, 17:10

Фото

У Ніжині сталася масштабна пожежа - горіли вольєри, якими опікуються місцеві зооволонтери

26 ЛИПНЯ 2024, 16:23

Фото

На Чернігівщині вручили відзнаки медикам та оголосили результати обласної премії

26 ЛИПНЯ 2024, 15:13

Фото

Бракує електриків, слюсарів, водіїв та швачок. Де цьому навчають на Чернігівщині і як вступити?

26 ЛИПНЯ 2024, 14:16

Чернігівський драмтеатр відбудовують після удару росіян. Що встигли зробити

26 ЛИПНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів