Красноярцев випустив 4 кулі у голову чернігівця, який намагався його спіймати після приземлення

02 ЛИПНЯ 2022, 20:27

10182

Красноярцев випустив 4 кулі у голову чернігівця, який намагався його спіймати після приземлення

Віталій Сергієнко та його вбивця

Історія про те, як збили та упіймали російського льотчика Красноярцева - відома. Він і сам її розповідав на камеру декілька разів. Але мало хто знає, як саме той, хто скидав бомби на Чернігів, переховувався по подвір‘ях і забрав життя чернігівця.

Як пише чернігівське видання «Весть» у соцмережах, російський військовий після катапультування ховався у сараї на Новій Подусівці. Перед тим, як його затримали, розстріляв  42-річного чернігівця Віталія Сергієнка.

Це все сталося 5 березня. Російський «СУ-35» впав на приватний будинок 36-річної Юлії Гребнєвої, депутата Чернігівської обласної ради. Дім Гребнєвих згорів вщент.

Напарник Красноярцева Костянтин Криволапов не вижив.

Парашут Красноярцева завис через дві вулиці від будинку Гребнєвих, зачепився за ганок будинку Віталія Сергієнка і його сестри 38-річної Світлани Войтешенко. Поряд дім 64-річного Миколи Кулініча. Пілот впав йому на дах.

Місцеві кажуть: це неправда, що Віталій пішов на пілота з вилами. Насправді у нього в руках була садова лопатка, говорить сестра загиблого.

Хоча ще у перші дні Віталій хотів вступити до лав тероборони, але не зміг - не вистачило зброї.

— Я одразу побіг за Віталіком, встиг схопити кочергу…Віталік побіг з одного боку будинку, я оббіг з іншого. Аж раптом чую постріли, один за одним. Зрозумів, що з кочергою озброєного пілота не зловлю. Заховався за рогом будинку. Віталіка чутно не було, подумав, що і він заховався теж, — розповідає Сергій Ткаченко, чоловік Світлани. — …Біля двору вже почали збиратися військові і сусіди. Я, стоячи на ганку, показав рукою, що я з цього будинку, щоб по мені не стріляли. Показав жестами, де приблизно може знаходитися льотчик і що там десь поряд один цивільний. Військові теж розійшлися по обидва боки будинку. Я в дім. Дивлюсь у вікно і бачу: біля курника лежить обличчям донизу Віталік. Військовий схрестив руки, показуючи, що він мертвий.

Родичі розповідають: росіянин поцілив Сергієнку в голову, горло і грудну клітку. 4 постріли тільки у голову.

— Вийшов на вулицю біля двору, військових вже було чоловік тридцять. І глядачів не менше. Поряд з моїм домом стояв Чаус з автоматом, — продовжує Сергій.

Він впізнав голову одразу, оскільки його звернення щодня слухає.

На фото тоді було видно скривавлену щоку росіянина. Однак, це не родичі Віталія зробили.

— Я хотів йому голову проломити за те, що він застрелив Віталіка, і до цього вбивав людей і руйнував будинки, - пояснює Сергій Ткаченко. - Але мене за руки схопили військові і не дозволили. Хвилин через 15 Красноярцева вивели з двору, його голова вже була обмотана свіженьким бинтом. Чув, як він пояснював, що, коли летів з парашутом, куля навиліт попала у щоку. І вже сидячи у сараї, нашвидкуруч встиг перемотати рану. Аптечка була з ним у рюкзаку.

Сергій говорить: люди питали, чи бачив він, що бомбить житлові будинки. На що він відповів:

«Мені сказали, що людей усіх вивезли, там нікого немає».

Через кілька днів з двору Гребнєвих на тракторний причеп вантажили бомби з літака Красноярцева.  При падінні бомби дивом  не зденотували. Інакше б пів району знесло. А якби бомби були скинуті з літака - не було б і Масанів.

Ховався Красноярцев у сараї Наталії Авраменко, нотаріуса, сусідки Світлани Войтешенко.

— Це добре, що в той день нас не було, ми виїхали з міста. Наш двір і будинок найбільше постраждали, — говорить Наталія. —  Тут справжня війна була, коли ганяли льотчика. Вибухи, постріли. Всюди отвори від куль. Кидали навіть гранати. Пробитий стояк на даху. Чула від поліцейських, тільки в голову Віталіка Красноярцев випустив чотири постріли. Бігав по двох сусідніх дворах, з легкістю перестрибував через паркани, а заховався у мене в сараї.

Уже після приїзду сусіди почали прибирати подвір’я. Знайшли уламки від гранати, безліч гільз. У сараї, де заховався Красноярцев, лежали документи, його речі і записи від руки. Прилад, який показував геолокацію. Їх потім забрали поліцейські.

Читати також: Уламки літака, еротичні фото коханок, військова форма: у Чернігові музейники збирають докази російської навали

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів