Очевидці трагедії у Мохнатині: “Батько збирав сина по шматках, власноруч…”

Чер 16, 19:05

295905

Події 14 березня у селі Мохнатин, що у Новобілоуській територіальній громаді, будуть пам’ятати ще дуже довго. Бо саме цього дня у селі буквально росіяни розстріляли його майбутнє - трьох молодих хлопців. Мова йде про загибель братів-близнюків Євгена та Богдана Самодіїв та їхнього приятеля - студента Валентина Якимчука.

Юні, добрі, сповнені надій та планів - так описуюсь Євгена, Богдана та Валентина односельці. Староста Мохнатина Любов Юрченко зізнається - розповідати про цей злочин російської армії їй досі важко.

Євген та Богдан

Хороші були діти, золоті. Добрі, порядні. Вчилися. Валентин - взагалі був у політеху. І вони їх вбили просто ні за що! Як так ?? - сумно питається староста.

У той лихий день повз село сунула ціла колона російських танків. Хлопці просто йшли на узбіччі біля центру села. Вони нічого не робили і не знімали. Однак, цього виявилося досить, аби хтось з росіян поцілив по підлітках.

Вбили і просто поїхали. От і все, - переповідає староста.

За словами очевидців, Валентину знесло половину голови, а Євгену вистрілили в груди. Обоє померли на місці. Богдан отримав поранення у живіт, і коли прибігли старша сестра та батьки, хлопець ще був живий. Валентин помер одразу.

Як розповідають у Мохнатині, батько студента Валентина потім власноруч, чорний від шоку і горя, збирав сина по шматках.

Любов Юрченко:

Ця вся історія - це суцільний жах. Ми досі не розуміємо - як можна вбивати живих людей ні за що. Мати хлопців-близнюків Оксана з тих пір не живе, а існує. Для неї немає решти світу.

Її горе настільки фізично осяжне - що односельці бояться навіть просто заговорити до жінки. Коли кілька днів тому до Мохнатина приїжджали з прокуратури документувати злочин, а потім й журналісти столичних медіа - матір близнюків сильно страждала.

Їй було дуже зле, вона довго оговтувалася від цих розпитувань… - говорить Любов Юрченко.

Євген і Богдан вчилися на електриків, а Валентин був студентом першого курсу університету в Чернігові.  10 червня Богдану та Євгену мало бути б 18…- повідомила з соцмереж Ірина Ярошинська, координаторка соціального проєкту "Очі", який займається документуванням військових злочинів з місця подій та передають всі ці матеріали в правоохоронні органи для подальшого розслідування. 

Читати такожБерезнева трагедія у Носівській громаді: росіяни розчавили авто із цілою сім’єю

Схожі новини

Ірина Биховець: «Обмеження після заміни кришталика — тільки в перший місяць»

Гру 05, 14:50

Фото

Повстала з руїн: на Чернігівщині відновили козацьку церкву

Гру 05, 13:11

Полишив Шрі-Ланку заради захисту Чернігова: помер від ускладнень після поранення оборонець Дмитро Єршов

Гру 05, 12:18

Ганні Тихоновській видалили селезінку із нагноєнням: «Боліло вже так, що... не можу розказати".

Гру 05, 11:04

На Чернігівщині подешевшав торфобрикет

Гру 05, 09:45

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

ТОП-переглядів