На Чернігівшині росіяни випалили вщент чотири села

10 ЖОВТНЯ 2024, 19:17

10215

Косенко Максим

Наслідки обстрілів сіл у Сновській громаді. Вересень-жовтень 2024 року

Наслідки обстрілів сіл у Сновській громаді. Вересень-жовтень 2024 року

Єліне, Млинок, Клюси та Хрінівка. Чотири прикордонні села Сновської громади, де вже немає жодного жителя. Там майже щоденно обстріли.


— До вторгнення в селі було 150 жителів. З них 23 дитини. Єліне в Другу світову вщент вигоріло. Відбудували з нуля, починаючи з 1946 року. І тепер знову історія повторилася, — тяжко зітхає  Олександр АРТЮШЕНКО, староста Тур’янського старостинського округу, куди входять Єліне та Млинок. — Проїжджав миттю селом, навкруги все горить, тліє. Зі 202 хат — 182 згоріли вщент. У 90 будинках жили люди.  З червня нинішнього року вже не було нікого. Тварин теж вивезли. До кордону — близько трьох кілометрів.

Перші обстріли села були в січні 2023 року. Усіх дітей тоді і вивезли. 97% жителів роз’їхалися по Сновській громаді, одна людина — у Корюківку.

— Що прилітає в село?

— Росіяни стріляють з мінометів, артилерії. Але здебільшого це війна дронів. Кружляють над селом постійно. Скидають вибухівку. Палять.

Пожежники не виїздять гасити. Увесь 2023 рік рятувальники та ремівці (електрики) їздили до останнього. Допоки знову ж таки дрони не стали і по них працювати. Горять будинки, пожежні приїжджають, відразу дрони прилітають і скидають вибухівку по них. Так само і по ремівцях було.

У Млинку, сусідньому селі, із 35 хат згоріли 29. До кордону з Росією — п’ять кілометрів.

Села Хрінівка та Клюси теж розташовані впритул до кордону.

— У Хрінівці було близько 50 жителів, зараз жодного. Останні виїхали минулого року, — додає Андрій АПРИШКО, староста Гірського старостинського округу, куди входять села Клюси та Хрінівка. — У Клюсах днями виїжджає остання родина: батьки і двоє дорослих дітей.

* * *

Минулого тижня ворог завдав 60 ударів по 22 селах області, що призвело до 238 вибухів. Росіяни використовували реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), самохідні артилерійські установки (САУ), FPV-дрони, 120-мм міномети, а також скидали гранати ВОГ з безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Внаслідок ворожих обстрілів були пошкоджені житлові будинки та майно. Також вогонь знищив 0,5 гектара лісу. А ще згорів трактор із двома причепами сіна.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО

Цей матеріал підготовлено за ініціативи Національної спілки журналістів України в межах Проєкту Ukrainian Media Fund з підтримки незалежних місцевих медіа в Україні за сприяння The German Marshall Fund of the United States

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Експрокурор Чернігівщини допомагав організаторам «схеми Міндіча»

12 ГРУДНЯ 2025, 12:10

"Від хати залишилися три стіни. Стали бомжами": два шахеди влучили у двір на Чернігівщині - уламки поранили в живіт жінку

12 ГРУДНЯ 2025, 11:16

Чернігів у переліку міст, де найшвидше дорожчає нерухомість

12 ГРУДНЯ 2025, 09:37

Обстріли трьох громад та ДРГ: ситуація на прикордонні Чернігівщини за добу

12 ГРУДНЯ 2025, 08:55

До 14 годин без електрики: графіки відключень по Чернігівщині на пʼятницю, 12 грудня

12 ГРУДНЯ 2025, 00:22

Фінансових порушень на 193 млн: аудитслужба та поліція підбили підсумки роботи за рік

11 ГРУДНЯ 2025, 21:42

Вiдео

Люди під впливом тіктоку, емоції зашкалюють: десантник «Караїм» про ставлення людей до ТЦК

11 ГРУДНЯ 2025, 21:12

ТОП-переглядів