На Чернігівщині іпотеку оформлюють частіше, аніж у Києві. Навіть у січні 2023-го

Бер 17, 18:14

1084

На Чернігівщині іпотеку оформлюють частіше, аніж у Києві. Навіть у січні 2023-го

Житловий комплекс "Євродвір2" у Чернігові

Банки України за перший місяць року видали 357 іпотечних кредитів на загальну суму 449,5 млн грн. Порівняно з січнем 2022 нове іпотечне кредитування скоротилося вдвічі за кількістю договорів та на чверть у грошовому вимірі.

Про це свідчать результати щомісячного опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів, інформує НБУ.

Про видачу нової іпотеки в січні поінформували 4 банки, які переважно кредитували в межах державних програм підтримки кредитування “Доступна іпотека” та “єОселя” виключно на вторинному ринку нерухомості.

Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами становила в січні 7,5% (у грудні 2022 – 8,3%).

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у січні видано в Києві та Київський області – 83 договори на загальну суму 114,7 млн грн, з них у самому Києві - 19,2 млн (26% від загального обсягу), у Волинській області – 42 договори на 50,8 млн грн (11%), у Рівненській області – 36 договорів на 40,1 млн грн (9%) та Львівській області – 28 договорів на 39,9 млн грн (9%).

Що цікаво, у Чернігівській області кількість кредитів, виданих за державними програмами, тільки зросла - близько 33 млн грн (25 договорів) проти торішнього показника у 19,1 млн грн (29 договорів). Для прикладу - за минулорічний січень у Києві оформили іпотек на понад 148,5 млн грн. Нині - лише на 19,2 млн грн.

"Час Чернігівський" писав про ринок нерухомості в регіоні:

Схожі новини

На Чернігівщині полювання заборонене в лісі. А під водою — ні

Вер 28, 20:56

Інтерв’ю

НАШІ ЛЮДИ: про освіту в Чернігівській області розповідає Тетяна Ясочко

Вер 28, 18:06

Ексголові Нової Басані Володимиру Левченку суд дав п’ять років тюрми

Вер 28, 17:08

Нові подробиці скандалу у Чернігові: батьки учнів підозрюють вчителя у розбещенні дітей

Вер 28, 14:55

Фото

У Ніжині прощались із 21-річним лейтенантом Костянтином Ковтуном

Вер 28, 13:44

Матеріали по заступнику «Чернігівводоканалу» Вовку невдовзі передадуть до суду

Вер 28, 12:23

Вiдео

За наполяганням депутатів «Рідного дому» питання охоронних зон Ялівщини знову відклали

Вер 28, 11:31

ТОП-переглядів