Міністр агрополітики відповів на запитання фермерки із прикордоння Чернігівщини

16 ЖОВТНЯ 2023, 17:34

1951

Міністр агрополітики відповів на запитання фермерки із прикордоння Чернігівщини

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський

Представниця сімейного фермерського господарства з Чернігівщини Олена Згонник звернула увагу керівництва держави на питання підтримки фермерських господарств, які утримують поголівʼя корів та займаються обробітком землі. Про це йшлося 12 жовтня під час Розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Олена Згонник із Сновської громади розповіла, що родинну справу з розвитку тваринництва започаткували ще у 2018 році.

“На сьогодні ми утримуємо 42 голови дійного стада та 18 голів молодняку. Так як ми працюємо на території, що відноситься до територій можливих бойових дій, у 2022 році підтримки на корів ми не отримали. В той час фермери які працюють на «спокійних територіях» мали таку підтримку. В нинішніх умовах працювати нашому невеликому бізнесу вкрай важко. Можна навіть сказати зараз стоїть питання виживання нашого господарства”, – повідомила Олена Загонник.

Представниця СФГ звернулася до учасників Конгресу з питанням про можливу підтримку у 2023-24 роках. Також Олена поцікавилася щодо можливої компенсації за період, коли діяльність господарство вело, але підтримки не отримувало.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що підтримка сімейних фермерських господарств формується уже згідно із новим бюджетом і передбачає додаткову фінансову допомогу.

“Допомога буде для господарств з поголівʼям до 100 корів. За таких умов йдеться про виділення 7 тис гривень на одну корову. Для деокупованих територій буде додаткова виплата – від 7 тис гривень на корову”, – зазначив Микола Сольський.

За словами міністра, такі види фінансової допомоги стосуються і тих, хто займається обробітком землі загальною площею до 120 га. Йдеться про підтримку у розмірі 4 тис грн за один гектар. Також міністр звернув увагу і на грантові можливості підтримки власного бізнесу.

Нагадаємо, Розширене засідання Президії Конгресу відбулося 12 жовтня під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака і була присвячена викликами і потребам Сумщини та Чернігівщини.

 Розширене засідання Президії Конгресу відбулося 12 жовтня

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про фермерів на Чернігівщині: 

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів