Фермер Григорій Ткаченко запустив пелетний цех завдяки «єРоботі»

10 ЖОВТНЯ 2023, 18:28

2839

Фермер Григорій Ткаченко запустив пелетний цех завдяки «єРоботі»

Григорій Ткаченко, фермер із Лукашівки

Голова фермерського господарства «Напорівське» Григорій Ткаченко скористався урядовим грантом «єРобота» і налагодив на підприємстві виробництво паливних пелетів. Фінансування проекту склало 50 на 50, а умовою надання урядових коштів було створення п’яти робочих місць. Альтернативне паливо нині забезпечує роботу сушильному комплексу в господарстві, а цех дає роботу ще п’яти лукашівцям.

«Починаючи з 2014-го року я зрозумів, що від дешевого газу добра не буде, тому почав шукати альтернативу. Випробував багато різних варіантів і зупинився на пелетах, - пояснює свій вибір Григорій Ткаченко. – Влітку 2023 року ми реставрували приміщення, зруйноване окупантами, закупили обладнання і запустили невеликий завод, який виробляє 2 тонни пелетів за одну зміну, - каже фермер. – Перелети можна виготовляти з будь-якого матеріалу, що має клітковину – солома, кукурудзяні стебла, щепа, тирса, опале листя відходи зернових тощо. Як показує практика відходи деревообробки мають вищий ККД».

Григорій Ткаченко, фермер із Лукашівки, Іванівська громада

Григорій Ткаченко

Вартість обладнання для виробництва пелетів склала 1,4 мільйони гривень. Половину коштів дала держава, решту – фінанси фермерського господарства.

За словами Григорія Ткаченка, окрім того господарство витратило 300 тисяч гривень на відновлення електроенергії та 200 тисяч на підготовку приміщення. Однією з умов проекту було створення п’яти робочих місць.

Власне, сам виробничий процес не є складним. Так, спочатку тирса потрапляє в спеціальний барабан. Якщо субстрат сирий, то він досушується з допомогою котла, що також працює на альтернативі. Потім субстрат подається по змійовику, а далі потрапляє в бункер і йде на прес. В пелетному цеху також є подрібнювач, який може подрібнювати щепу на більш дрібну фракцію, необхідну для виробництва пелетів.

«Рентабельність виробництва може складати до 80%, - пояснює привабливість і переваги проекту Григорій Ткаченко. – Не є секретом, що всі потужні перелетні заводи працюють на експорт. Якщо ж буде попит, то можна організувати роботу у дві-три зміни. Поки що виробництво працює на забезпечення потреб сушильного комплексу. Собівартість однієї тонни – 4-5 тисяч гривень, а на ринку вона коштує удвічі дорожче».

Лінія із переробки пелет у Лукашівці

Лінія із переробки пелет у Лукашівці

Фермер підрахував, що раціонально використавши відходи, які є на нашій землі, ми можемо повністю забезпечити себе енергоносіями, а власний газ експортувати. Головне ухвалити політичне рішення, яке дало б поштовх альтернативі.

Господарство Григорія Ткаченка у Лукашівці

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

"Час Чернігівський" писав про фермерів: 

 

Схожі новини

Був в теробороні, воював на Луганщині: на Чернігівщині поховали загиблого в бою бійця

22 ЛЮТОГО 2024, 00:05

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

ТОП-переглядів