Колишній чернігівський прикордонник вдесяте відзначив день народження в Антарктиці

Чер 08, 15:55

687

Колишній чернігівський прикордонник, а нині керівник 28-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк вдесяте відзначив день народження у найпівденнішим материку планети. Сталося це наприкінці травня, а у квітні 28-ма експедиція змінила колег з 27-і в Антарктиці.

Що прикметно, він є єдиною людиною у світі, яка вдесяте святкує день народження на полярній дослідній станції “Академік Вернадський”.

Майбутній полярник з дитинства любив роздивлятися географічні атласи, оскільки його мама - вчителька географії. Після школи закінчив легендарний ХАІ - Харківський авіаційний інститут і навіть попрацював на танковому заводі ім. Малишева спеціалістом з металоконструкцій.

Але технічна освіта таки стала в нагоді. Бо до Антарктиди Гаврилюк вперше потрапив у 2002-му, тобто, 21 рік назад, саме як інженер-механік. Перша експедиція принесла ж і першу кров: на острові Галіндез він послизнувся і розбив коліно.

Згодом Богдан почав брати участь в антарктичних експедиціях вже як вчений-геофізик і представник Радіоастрономічного інституту НАН України. На “Вернадському” рекордсмен вивчає іоносферу, взаємодію атмосферної та космічної погоди, світову грозову активність, зокрема надпотужні блискавки. Ці дослідження є важливими для розуміння глобальної зміни клімату та поширення техногенного впливу із промислово розвинених регіонів Землі в Антарктику.

У своїй попередній, 26-й УАЕ, Богдан вперше став очільником експедиції. Як керівнику йому дістався непростий час: коли команда зимівників з сезонним загоном перебувала на станції, якраз почалася повномасштабна війна. Однак бейскомандеру вдалося згуртувати людей і націлити на подальше виконання антарктичної місії.

Повернувшись з тієї зимівлі в травні 2022, вчений одразу пішов в військкомат та став до лав Прикордонної служби, служив на кордоні на Чернігівщині. Він відслужив рік і знову повернувся до Антарктики вже як керівник 28-ї УАЕ, інформує прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

Загалом жити й працювати рік в обмеженому просторі – непросте завдання. Важливо бути не конфліктним, але вміти спрямовувати команду на досягнення результатів. Полярники, які зимували з Богданом, розказують, що йому це цілком вдається, адже він – не лише професіонал своєї справи, а й дуже творча людина. Сам пише і виконує пісні в жанрі рок-н-рол, грає на багатьох інструментах, захоплюється історією полярних досліджень, особливо епохою британців, грає у футбол і надихає своїм прикладом інших. У підсумку, за словами іменинника, рік зимівлі для нього пролітає як один урок у школі.

У 2021 Президент Володимир Зеленський нагородив Богдана Гаврилюка орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

У 28-й експедиції також взяв участь і чернігівець - 40-річний системний механік Олександр Милашевський. Він з самого Чернігова і це його друга зимівля. Попередня була під час 26-ї експедиції.

Олександр Милашевський

"Час Чернігівський" писав про науку та дослідження:

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів