2022-й рік видався непростим у всіх сенсах, навіть у сімейних, попри загальнопоширену статистику, що українці стали більше одружуватися і менше розлучатися - кількість реєстрацій у Чернігові в рамках проєкту «Шлюб за добу» суттєво зменшилася.
Як інформують у КП «Міський палац культури», станом на 1.12.22 за допомогою сервісу зареєстрували 139 шлюбів. З них - 24 з іноземцями. Одружувалися у нашому місті громадяни, загалом, сусідніх або недалеких європейських країн та держав Близького Сходу - Великої Британії, Німеччини, Туреччини, Азербайджану, Вірменії, Молдови, Грузії, Польщі, Казахстану, близькосхідних територій.
З українців найчастіше одружуються у Чернігові у МПК місцеві військові, жителі найближчих міст, столиці. Зареєструвати нову родину наші захисники можуть протягом доби.
Реєстрації з іноземцями відновилися із поверненння до повноцінної роботи з реєстрами, тобто, ще з середини літа. Нині ж поновилася і перевірка документів від іноземців у ДМС протягом 7 робочих днів.
Цієї осені також Міністерство юстиції України переглянуло тарифи на реєстрацію шлюбів рамках сервісу «Шлюб за добу» - найдешевший пакет «Урочистий» тепер коштує 4880,85 грн (тут не передбачена можливість якихось пільг або знижок). Найдорожчий - «Вихідний»: 8736,85 грн.
Список документів:
- Паспорти заявників (якщо новий ID-паспорт – наявність витягу про реєстрацію місця проживання обов’язково)
- Ідентифікаційні коди
- Оригінал документа, що свідчить про припинення попереднього шлюбу, якщо хтось із заявників раніше перебував у шлюбі.
- для військовозобов’язаних заявників при заповненні анкети потрібно вказати дані військового квитка.
Документом, який свідчить про розірвання попереднього шлюбу може бути:
- Свідоцтво про розірвання шлюбу ,яке видається органом ДРАЦС при розлученні чоловіка та жінки, які не мають дітей ,за наявності їх спільної згоди.
- Рішення суду про розірвання шлюбу, яке набуло законної сили.
- Свідоцтво про смерть другого з подружжя, якщо попередній шлюб одного із заявників припинений за наявності даної причини, тобто, він є вдівцем або вдовою.
- Висновок ДРАЦС або рішення суду про визнання попереднього шлюбу недійсним тощо;
- Якщо один із заявників не досяг шлюбного, тобто 18-річного віку, пред’явленню також підлягає рішення суду, яке дозволяє вступ до шлюбу неповнолітній особі.
Для іноземних громадян:
- Паспорт (оригінал і нотаріально завірений переклад)
- Документ, що підтверджує розірвання попереднього шлюбу (для громадян, які раніше перебували у шлюбі)
- Вже в Україні слід виконати переклад документів українською мовою і завірити у нотаріуса. Виконання перекладу в іншій країні є помилкою.
Легальність перебування іноземців на території України перевіряє міграційна служба. Тільки після отримання позитивної відповіді організатори зможуть здійснити державну реєстрацію шлюбу.
"Час Чернігівський" писав про весілля та відомих на Чернігівщині людей:
- Мати чернігівського біатлоніста Сергія Семенова 32 години добиралася на його весілля
- У новому РАЦСі: у Ніжині народилася ще одна родина захисників
- Паралімпієць Суярко волонтерив навіть на власному весіллі
- У Талалаївській громаді одружився захисник - староста села
- Відому снайперку Євгенію Есмеральд заміж віддав Ляшко, а розписував Мікац
- Чому у Городнянський громаді - весільний бум?