День боротьби з раком молочної залози: на Чернігівщині на обліку близько 5 тисяч пацієнток

21 ЖОВТНЯ 2023, 15:16

748

День боротьби з раком молочної залози: на Чернігівщині на обліку близько 5 тисяч пацієнток

Захворювання на рак молочної залози – одне найбільш поширених і небезпечних серед жінок. В Україні щороку виявляють близько 12 тисяч випадків.

Цього року на Чернігівщини може бути більше 400 хворих, кажуть в чернігівському медцентрі сучасної онкології, що є дуже високим показником. Із 2005 року щорічно в Україні наприкінці жовтня відзначають день боротьби з раком молочної залози.

"Якщо брати Чернігівщину то зараз на обліку 5 тисяч пацієнтів, які пройшли лікування. Щороку 350-400 випадків фіксуємо на рак молочної залози", - каже Олександр Заїка, в.о. гендиректора чернігівського медичного центру сучасної онкології.

Олександр Заїка, в.о. гендиректора чернігівського медичного центру сучасної онкології

У 95% випадків рак молочної залози вдається вилікувати, коли він виявляється на I стадії. На II стадії шанси на успішне лікування становлять 80%, а на III стадії - 50% жінок можуть здолати недугу. Однак для цього важливо звертатися до лікаря на регулярні профілактичні огляди.

"Якщо ваш вік 40 років і більше у вас нема жодних скарг - вам показане скрінігове дослідженя. Якщо є скарги незалежгно від віку – показана консультація лікаря мамолога, який визначається з тактикою лікування", - поснює Катерина Засенко, завідувачка рентгенодіагностичним відділенням онкоцентру.

Катерина Засенко, завідувачка рентгенодіагностичним відділенням онкоцентру

"У нашому онкоцентрі ми використовуємо сучасні хірургічні методи лікування і сучасний апарат флюоптикс для зменшення оперативного втручання і досягнення більш косметичного результату для пацієнток", - каже Юрій Лушников, лікар-хірург-онколог.

Юрій Лушников, лікар-хірург-онколог

В медичному центрі сучасної онкології кажуть, що обстеження і лікування у них безкоштовне, бо мають договір з Національною Службою Здоров’я України. Записатися на прийом можна через кол-центр, регістратуру чи взяти напрвелння у сімейного лікаря.    

"Ми співпрацюємо з НСЗУ, тому абсолютно безкоштовне обстеження. Для жінок 40 і старше це показано робити 1 раз на 2 роки. І це оплачує держава. Для цього треба взяти направлення взяти у сімейного лікаря або у нас. Якщо наші лікарі виявлять патологію, тоді лікування покривається медичної гарантією і безкоштовно проводиться", - каже Олександр Заїка.

В онкоцентрі наразі стартувала окрема скринінгова програма мамографічних досліджень. Проводити обстеження розпочали освітянкам. У планах медичного центру придбати пересувний мамограф, аби їздити у віддалені громади Чернігівщини.

"Час Чернігівський" писав про роботу лікарень на Чернігівщині:

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів