Чому закрилося «СМАКошино» у Мені

17 СІЧНЯ 2024, 15:56

5753

Чому закрилося «СМАКошино» у Мені

"Смакошино" не працює

Чимало читачів «Часу Чернігівського» у коментарях під новиною про відкриття чебуречної розпитували - де ж можна скуштувати смачні чебуреки? Які до того ж робили у присутності клієнта! Яка адреса? На що меняни та гості міста сумно відповідали: вже ніде. 

Як так сталося - спробувало розібратися менське видання «Менщина». 

Юстина Індило, власниця лавки, скаржиться - у Мені її не зрозуміли. 

“Ситуація дуже прозора і зрозуміла. Я вже зрозуміла, що таке Мена. Мені 50 років, а я такого не бачила ніде.

Ми прожили біля Варви, і могли просто на вулиці підійти до голови, до “зама”, нас запрошували на ярмарки. Нас запрошують багато громад, нам пропонують приміщення навіть на пільгових умовах.

Ми почали з нуля. З травня платили оренду. Пропрацювали 5 днів, а нам у 20 градусний мороз відімкнули світло! У нас померзла вся кондитерка, я викинула стільки грошей! Не допомагаєте, то хоча б не заважайте.

Директорка базарчику апелює тим, що я казала, що не буде запаху. Але я не могла казати, що на кухні не буде запаху. Ніякі витяжки повністю запах не приберуть. Там нічого не “воняло”, як вони кажуть. І поліція написала таке. Це все сфабриковано», - говорить підприємиця.

Вона стверджує, що справа не в запаху. У закладу все чисто, олія для смаження була прозора. 

"Смакошино" не працює  "Смакошино"  не працює

Фото ілюстративні 

Навіть є відео. Бізнесвумен говорить, що може показати, коли привозять і відвозять продукти. Є всі сертифікати: на продукти, на “молочку”. 

Ні у кого на ринку не було гарячої води, а у «СМАКошино» є. 

«На базарі антисанітарія, м’ясо, риба на підлозі валяються у бруді. І раптом з’явилися ми. Як директорка “переживала”, щоб ми перейшли у інше приміщення, а інше приміщення біля “Нашої Ряби”. Це ще ближче до продавців одягу, це буде витяжка на вулицю, а навесні-влітку, у них будуть відкриті контейнери і буде запах залітати, і нас знову попросять», - заявила Індило.

Вона перераховує видатки: 10 тисяч – відеоспостереження, 6 тисяч – електрика, меблі під те приміщення замовлені, витяжка була встановлена.

Окрім того, заклад був готовий переїхать, як тільки знайдуть приміщення.

«Наші коментарі у соцмережах, те, що люди пишуть, – всі коментарі прибирають, за чиєюсь вказівкою все видаляють. А ми скріншотимо все.

Я написала звернення до Менського голови, я чекаю відповідь, буду рухатися далі. Я офіційно взяла 2 людей на роботу, продовжу працювати в іншій громаді, вже все перевезли. Але я вже боюся навіть казати, де ми працюватимемо. Мені сказали, що голова дружить з тими, хто нас “витурив”, замісник дружить з директором базару.

Дівчата, яких я найняла, сказали, що за мною поїдуть всюди. Але поки ми будемо їздити, скільки у нас вистачить пального, адже на пальне взагалі грошей немає, і якщо вони не будуть вчасно попутками чи маршрутками добиратися і відкриватися, то я звільню. Я візьму працівників у іншій громаді».

Одна з дівчат – сирота, у іншої – батьки позбавлені батьківських прав і вона виховує і свою доньку, і 9-річного брата. Вони кажуть, що їх ніхто на роботу брати не хоче, їх за людей не рахують.

Юстина Індило говорить, що це так не залишить. Одначе, жінці від «кривдників» вже нічого не треба. Вона тут працювати не хоче. Але хоче, щоб іншим підприємцям дали розвиватися.

У Мені, за її словами, немає якісного фаст-фуду.  

«Я 9 років прожила у Варві, то там би такого не їли, що тут готують. Шаурма ще за середнім балом, а все решта – навіть коту так не роблять. А гарним підприємцям дороги немає. Пів ринку вільного, навкруги продовольчі товари, а цей рядок з речами – до чого він тут?

Поки жителі міста не будуть боротися, щоб влада була для народу, а не народ для влади, то Мена помре, вона не буде нормально розвиватися.

Люди чужі мені дзвонять, питають, чим можуть допомогти, а він (чиновник, прізвище якого пані Юстина не забажала оприлюднювати) на мене накричав у коридорі адміністрації. Я його просила допомогти знайти приміщення. Він мені скидав телефони, але там все таке, що…Ми повернемося в Мену. Ми окріпнемо і повернемося!». 

Що думає директорка ринку

Оксана Шаповаленко, директорка Троїцького ринку говорить, що 1 жовтня 2023 з ФОП Індило Ю.Ю. був укладений договір оренди, який діяв до 31 грудня 2023. 

Увесь час оренди ключі від орендованої торгової точки знаходились у підприємниці. Шаповаленко посилається на слова Індило, яка сказала, що має проблеми з отриманням грантових коштів, але незабаром відкриється.

27 грудня магазин “«СМАКошино»” запрацював. Відразу після початку роботи підприємці, що торгують одягом під одним дахом з цим магазином, звернулися до директорки ринку зі скаргами, що на їх торгових місцях дуже сильно чути запах гарячої олії і специфічний запах чебуреків, що почали випікати в даній торговій точці. Товар, а це недешевий верхній одяг та інше, має неприємний запах.

Ряди одягу

Фото ілюстративне

«Дійсно, коли я підійшла до підприємців і зайшла всередину, запах від чебуреків і киплячої олії був дуже сильний. Після цього зайшла до пані Юстини в кіоск, там смажились чебуреки, а витяжка була вимкнена. Я зробила зауваження, після чого мені було сказано, що я “увірвалася і орала” при покупцях і продавцях.

Зазначу, що в договорі вказано, що торгове місце здано для торгівлі продовольчими товарами, і аж ніяк не для виробництва смаколиків. Підприємиця Юстина Індило сама особисто підписала цей договір. Всі умови тут прописані. Свої вироби, якими вона торгує, пані Юстина виготовляє вдома», - зауважила директорка.

Посадовиця каже, що про намір випікати чебуреки вона почула від самої Індило, одначе Оксана Шаповаленко була проти цієї ідеї, мовляв, буде запах від готовки, на що пані Юстина заперечувала і говорила, що поставить нове обладнання і витяжку, тому скарг не буде.

«Я вирішила, що це буде сучасне обладнання, закриті фритюрниці, витяжка. Я тільки “за”, адже у мене пів базару стоїть пустого. І зайві кошти за оренду мені теж не будуть.

При повторних відвідинах торгової точки “«СМАКошино»” через скарги продавців, що торгують одягом, я бачила, що витяжка відключена, мабуть, через економію електроенергії.

Підприємці відмовлялися платити орендну плату через несприятливі умови для торгівлі, бо товар мав неприємний запах, про що зауважували покупці. Я заходила до продавчинь, просила передати пані Юстинії, що нам треба поговорити, щоб вирішити цю ситуацію».

Оксана Шаповаленко запропонувала три варіанти: перший – готувати чебуреки вдома, а продавати готовими, як іншу продукцію. Він пані Юстину не влаштовував. Другий варіант – зробити капітальну ізоляцію, що пані Юстина теж відкинула, бо як вона сказала “має 100 гривень у гаманці”. Вона вимагала, щоб ізоляцію робили продавці одягу, “бо це їм воняє”. Третій варіант – директорка ринку запропонувала інший торговий кіоск, куди б ідеально вписались всі замовлені підприємницею меблі, бо він має такі ж розміри, але має окремий від інших торгових точок дах. Директорка ринку запропонувала переставити вікно і двері у бік парку, щоб Індило мала свій окремий вихід. Але поки це буде зроблено, директорка ринку просила не випікати продукцію.

«Всі варіанти були відкинуті, а проблему потрібно було вирішувати, тим паче – договір оренди закінчився, а пані Юстина, крім агресії і обіцянок “опозорити на всю Україну” і нацькувати на мене всі можливі контролюючі служби, нічого не робила.

Мушу зазначити, що до мене телефонували з служби зайнятості, цікавились ситуацією, просили посприяти. Отримати грантові кошти допомогли працівники міськради, вона там постійно консультувалася». 

За словами Оксани Шаповаленко, всі сторони конфлікту переймались і шукали вихід, щоб всім було добре, та щоб не образити пані Юстину, що весь час називає себе “біженкою”, а потім сама ж пише, що «вже 10 років проживала в Прилуцькому районі».

Директорка написала бізнесвуман, що 31 грудня закінчився договір. І не виганяла її відразу, а чітко прописала: “до вирішення організаційних моментів”. Одначе, ніхто не прийшов і не поговорив.

Оксана Шаповаленко була вимушена звернутися у поліцію, бо Юстина Індило сказала, що буде торгувати, скільки їй треба.

«Ми підготували їй новий договір на 1 січня 2024 року, але за ним ніхто не прийшов. Я постійно чекала, що вона прийде і поговорить.

Вона постійно підкреслює, що я всюди її відправляла “з натяком”. Мабуть, має на увазі, що я просила хабар. Який хабар?! За що я можу просити хабар? За те, що у мене пів базару пустого?! Сюди що, черга з людей стоїть? Про який хабар можна говорити?!

Дуже неприємно і боляче чути хейт і образливі дописи за надуманими обвинуваченнями. З одного боку радує, що в нас такі “сердобольні” люди і прониклися проблемами бізнесу переселенців, з іншого – просто лякає, як на рівному місці можна змішати з брудом всіх, хто допомагав».

Джерело: Менщина

"Час Чернігівський" писав про таке:

 

Схожі новини

На Чернігівщині 6 жовтня прощались із двома загиблими бійцями ЗСУ

06 ЖОВТНЯ 2024, 23:18

Спецтема

Обов’язкова евакуація: примусовість, яка рятує життя

06 ЖОВТНЯ 2024, 21:10

Помічниця лісничого Таня кохання знайшла в лісі

06 ЖОВТНЯ 2024, 18:43

Знайшли тіла двох хлопців, які втопилися в Десні

06 ЖОВТНЯ 2024, 17:17

Гарбузи кращі за картоплю: у Великій Дорозі насіння по 70 і 80 грн

06 ЖОВТНЯ 2024, 15:15

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Міланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу

06 ЖОВТНЯ 2024, 13:10

Масова атака безпілотниками: на Чернігівщині «приземлили» ворожий апарат

06 ЖОВТНЯ 2024, 12:47

ТОП-переглядів