Смачний бізнес. Як переселенка з Маріуполя відкрила еколавку на Чернігівщині

15 СІЧНЯ 2024, 11:15

2629

Смачний бізнес. Як переселенка з Маріуполя відкрила еколавку на Чернігівщині

Фото ілюстративне

На Чернігівщині відкрилася еколавка «СМакошине» завдяки програмі «єРобота». Таку незвичну назву закладу дала власниця, переселенка з Маріуполя, Юстина. «СМакошине» - це про смачний бізнес, так запевняють ті, хто уже скуштував цю продукцію. Також назва розкаже про територіальне розташування виробництва екопродукції у с.Макошине, що на Менщині.

Смачний бізнес на Чернігівщині від переселенки з Маріуполя   Смачний бізнес на Чернігівщині від переселенки з Маріуполя

В асортименті – чебуреки, голубці, налисники, морозиво тощо. Для їх виготовлення використовують тільки натуральні продукти, без барвників і консервантів. Переважно з власного городу або інших приватних господарств села.

Як запевняє пані Юстина, її чебуреки особливі. Так, як готує чебуреки вона, в Україні їх готують усього п’ять-шість кулінарів. Власниця запевняє, що тісто для чебуреків вдосконалювала протягом 10 років. І запевняє, що це – грецька страва за походженням.

Чебуреки. Фото ілюстративне.

Візитівка еколавки – «відкрита кухня». Приготування чебуреків здійснюється у присутності замовника. Єдине – тісто має «визріти», тому його підготовляють заздалегідь. А от начинку готують під час замовлення, і власне сам процес засмажування відвідувач може бачити особисто (на якій олії, в якому посуді і т.п.).

У найближчих планах – розширення меню і виготовлення напівфабрикатів. До меню закладу додадуться шаурма та піта. Пані Юстина працює над розвитком нового напрямку - виготовлення напівфабрикатів. Наразі вже пропонують н/ф голубців та налисників. У разі замовлення на суму понад 300 грн по Мені доставка безкоштовна.

Серед солодких пропозицій є морозиво з натуральних вершків за авторським рецептом. А ще – пряники, які в селі називають медяниками, бо замість цукру до тіста додають мед. Юстина планує розширювати і асортимент солодощів – за рахунок виготовлення власних смаколиків і шляхом налагодження співпраці з місцевими підприємцями-кондитерами. Головна вимога - усі вони мають бути виготовлені з натуральних інгредієнтів, без штучних барвників та консервантів.

Смачний бізнес на Чернігівщині від переселенки з Маріуполя

За умовами проєкту, власниця створила два робочі місця. Наразі шукає бюджетну локацію в Мені, адже всі грантові кошти пані Юстина витратила на організацію виробництва, тому бракує ресурсів для «дорогої» оренди приміщення. Та попри все, Юстина має чимало амбітних планів – це розвиток еколовки, розширення асортименту, нарощування потужностей виробництва та відкриття гостьового будинку на березі річки у с. Макошине, де охочі матимуть можливість відпочити на природі та скуштувати екосмаколики.

Джерело: Чернігівщина туристична

"Час Чернігівський" писав про таке:

 

Схожі новини

«Дерибанили як могли». У Чернігові розікрали гуманітарку?

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:48

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

ТОП-переглядів