Жителька Крут відкрила бʼюті-салон у рідному селі, а тренерка з плавання з Чернігова - власну справу

17 СІЧНЯ 2024, 11:31

2343

Жителька Крут відкрила бʼюті-салон у рідному селі, а тренерка з плавання з Чернігова - власну справу

Бізнесвумен з Чернігівщини

Про бізнесвумен з громади Ніжинського району та з Чернігова розповіла сторінка Жіночого консорціуму України.   

Історія Віталіни Шимко із села Крути Ніжинського району Чернігівської області надихає, кажуть її наставниці. Віталіна - одна з випускниць грантової бізнес-школи, що працює в межах проєкту «Своєчасна та відповідна підтримка і допомога населенню, яке постраждало від війни». 

Влітку 2023 чернігівка закінчила навчання, успішно захистила свій бізнес-план і отримала кошти на його реалізацію. Купила перукарське крісло і дзеркало, багато професійних інструментів та обладнання, а ще – електросамокат, що дозволяє їй швидко діставатись до клієнтів, які не можуть самостійно відвідувати перукарню. 

Віталіна Шимко

Віталіна Шимко

Голова Крутівської ОТГ Олег Бузун, який і порадив Віталіні взяти участь у згаданому проєкті, виконав свою обіцянку і надав зручне приміщення для перукарні в Крутах. 

На запитання «Як вплинула на вас участь у проєкті?» вона відповідає: «Змінилося все! Розширився спектр послуг і значно збільшився обсяг роботи». Власне, успішна самозайнятість жінок і є головною метою проєкту. До слова, Віталіна, ще й мама трьох дітей. 

Олег Бузун також прокоментував новину:

- Дякуємо ЖК України за підтримку та співпрацю

Інша чернігівка Лілія Майорова усе життя пропрацювала тренеркою з плавання, тобто, була найманим працівником. З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну усі басейни в Чернігові закрили. Рік жінка простояла на обліку у центрі зайнятості, однак вік і професійна спеціалізація не сприяли у пошуку роботи. 

Лілія Майорова

Лілія Майорова

Лілія згадує, що пропозиція навчатись у бізнес-школі, написати бізнес-план і відкрити власну справу її спочатку налякала: «Я навіть не знала, що таке ФОП!!!». 

Однак, за її словами, вона знала, що у Чернігові є попит на заняття плаванням. Тому написала бізнес-план «Swim Smart! Колективні та індивідуальні заняття з плавання». 

Завдяки підтримці координаторів, тренерок, менторок та колег по навчанню вона не тільки змогла виконати нову для себе роботу, а й успішно захистила бізнес-план, отримала грант, відкрила ФОП, закупила необхідне обладнання.

І хоча басейни в Чернігові досі закриті, Лілія набрала групу дітей і раз на тиждень возить їх на заняття до Славутича. Розповідає, що на її заняття є величезний попит. 

Діти хочуть, щоб заняття були частіше, дорослі теж хочуть займатися: хтось навчитись плавати, комусь потрібна реабілітація. Уже зараз Лілія Майорова планує збільшити кількість виїзних занять, щойно збільшиться світловий день. 

«Хочу побажати всім не боятись нічого! Якщо є бажання, то можна звернути гори. Я, коли вступала в інститут, то не вміла плавати, а потім брала участь у чемпіонатах світу. Після 50-ти років я захотіла грати на саксофоні. І навчилась! Хочу побажати усім: не бійтесь змінювати своє життя, не бійтесь починати щось нове!», - говорить Лілія Майорова і додає, що під час війни у багатьох опускаються руки. Але такий проєкт, як бізнес-школа надихає до нових звершень.

Бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну.

Джерело: Жіночий консорціум України

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

У Чернігові парамедики врятували кошеня з розпеченої вулиці

16 ЛИПНЯ 2024, 16:09

Прикордонням Чернігівщини пронісся буревій. Багато вулиць залишилося без світла

16 ЛИПНЯ 2024, 15:05

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

ТОП-переглядів