Чернігівські підприємства-експортери мають проблеми через блокування кордону у Польщі

25 ЛИСТОПАДА 2023, 12:56

1091

Чернігівські підприємства-експортери мають проблеми через блокування кордону у Польщі

Про проблеми та перспективи деревообробки на деокупованих територіях говорили на Чернігівщині учасники міжрегіонального стаді-туру, організованого агентством США з міжнародного розвитку.

Чернігівщина має багато лісових ресурсів, проте через війну доступ до значної частини лісів наразі недоступний з різних причин. А тому сировини для деревообробки заготовляється значно менше.      

"Маємо 700 тисяч га окупованих лісів, 400 тисяч замінованих, 350 тис га по Чернігівщині обмежені у доступі. Там ми заготовляли 1,5-2 млн.м3 деревини, яка вже недоступна", - розповів Юрій Болоховець, гендиректор ДП «Ліси України».

Юрій Болоховець, гендиректор ДП «Ліси України»

Юрій Болоховець

Є проблеми для підприємств Чернігівщини із логістикою у плані віддаленості від ринків збуту, а також наближеністю до кордонів з агресорами, що стримує інвестиції. Проте чимало пдприємств відновлюють виробництва.    

"Бізнес, який знаходиться на Чернігівщині, він у логістичному тупику і його можливості в порівнянні з центром і заходом  України, де кращі умови, менші. Бізнес, який відновлюється, знаходить сили це робити", - каже Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА.

Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА

Костянтин Мегем

Долаючі всі труднощі, пов’язані з війною, чернігівські підприємства деревообробки, оріентовані на експорт, зіткнулися з ще одним неприємним викликом. А саме блокуванням поляками кордонів.

"Виклик сьогодення – кордон, який закритий. Не можемо відправити продукцію. Віримо, що все буде добре. Не повністю відбудувалися. Поки вдається виконувати замовлення з України і закордону", - розповів Сергій Сколобівець, директор деревообробного підприємства «Верес».

Сергій Сколобівець, директор деревообробного підприємства «Верес»

Сергій Сколобівець

Для відновлення і розвитку підприємств на деокупованих територіях, на думку учасників стаді-туру, потрібні перш за все комплексні державні програми підтримки.

"Час Чернігівський" писав про бізнес Чернігівщини: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів