До Чернігова перенесли закриту текстильну фабрику з Польщі

07 ЛИСТОПАДА 2023, 14:21

9201

Очільник групи компанії «Текстиль-контакт» Олександр Соколовський розповів, як його підприємство після втрати фабрики у Донецьку вирішило інвестувати у бізнес у Чернігові, де на орендованих площах у 7000 кв м запустили виробництво тканин.

Хоча і тут теж було несолодко - почалася велика війна. Але навіть за таких умов чимало працівників не бажали кидати роботу.

Фабрику зруйнували росіяни

Після 24 лютого 2022 року в Чернігові люди ще кілька днів ходили на роботу, розповів керуючий партнер Володимир Марценюк в інтервʼю відомому журналісту Денису Казанському.

«Коли почався тотальний обстріл промзони, де знаходилося підприємство, другого числа прилетів один снаряд, а потім ще два», - зауважив Марценюк.

У момент потрапляння від осколків та іскр у будівлі було загоряння. Ті люди, які були на території, загасили пожежу, якщо б вони цього не зробили - згоріла б уся фабрика.

Однак внаслідок влучання ракети чернігівська фабрика суттєво постраждала, тому другий поверх будівлі з обладнанням повністю вигорів.

Після другого прильоту робота була зупинена повністю, продовжує Марценюк. До кінця березня підприємство не працювало. Бо тривала облога міста.

Відновлення після обстрілів

Після деблокади Чернігова у квітні фабрика знову почала працювати. Від початкового штату в 70 людей повернулись на роботу дві третини. Нині кількість персоналу більший за минулорічні показники - 90 людей.

Близькість Чернігова до кордону з росією не зупинила керівників компанії. Вони полагодили дах, докупили обладнання і збільшили випуск тканин у 1,5 разу. Почали випуск нової продукції.

До 2022 фірма імпортувала брезент з рф через відсутність його виробництва в Україні та дорогу логістику з Китаєм. На частку росіян припадало менше 1% імпортної сировини для групи. Нині компанія запустила власне виробництво брезенту на комбінаті в Чернігові.

Зараз "ТК-Чернігів" – виробник понад 90% бавовняних тканин у країні. До 2016 компанія конкурувала з тернопільською фірмою "Текстерно", але після смерті власника вона занепала, цитує виробників «Економічна правда». На виробництво тканин припадають 15% оборотів "Текстиль-контакту", але невдовзі ця цифра зросте.

Із Польщі - у Чернігів

У відео на каналі Дениса Казанського Олександр Соколовський повідомив про купівлю закритого текстильного комбінату в Польщі та перенесення устаткування в Чернігів. Вартість угоди – 1,4 млн дол. Нове обладнання дозволить компанії створити 80 робочих місць у Чернігові, збільшити обсяг виробництва тканин утричі і виробляти полотна завширшки 260 см порівняно з нинішнім лімітом 180 см.

Володимир Марценюк говорить, що вони купують у Польщі для виробництва у Чернігові текстильні машини 2017-2018 року випуску. Чому так? Нова така машина коштує 1,1 млн євро, а це уся сума покупки за комплекс у Польщі.

Ця угода нетипова для українських підприємців. В останні два роки вони диверсифікують бізнес – відкривають філії за кордоном. Що спонукало керівників "Текстиль-контакту" зробити такий крок?

Ініціатором угоди був керівний партнер Володимир Марценюк. Соколовський спочатку скептично ставився до цієї ідеї.

"У нас на столі лежала опція з перезапуском заводу в Польщі, але для цього треба було переїжджати в Польщу і жити там: контролювати виробництво, шукати людей, налагоджувати поставки, ламати нашу "заточеність" на український ринок", – каже бізнесмен.

Команда компанії постала перед вибором: переїхати і працювати на економіку Польщі або залишитися в Україні. Обрали останнє.

"Володя вирішив, що будемо виробляти тканини в Чернігові попри всі ризики. Врешті, це дає результати", – ділиться Соколовський.

Хоча розглядалися різні варіанти релокування- від Львова до Закарпаття.

«Але ніде немає фахівців специфічної галузі текстильної промисловості. Більш-менш підготовлені кадри залишилися тільки у Чернігові та Черкасах і все», - каже Соколовський.

Після монтажу обладнання, яке цими тижнями перевозять в Україну 30 вантажівок, "Текстиль-контакт" планує суттєво скоротити турецький, китайський та пакистанський імпорт постільної білизни. Придбання польського комбінату дозволить зробити імпортозаміщення на десятки відсотків.

"Текстиль-контакт" шиє форму для поліції Німеччини, одяг для комерційних брендів, матраци та ковдри для країн Балтії. За словами бізнесмена, отримувати такі замовлення допомагають довіра і тривала співпраця.

ДжерелоДенис КазанськийЕкономічна правда

"Час Чернігівський" писав про бізнес на Чернігівщині: 

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів