Майже 40% врожаю кукурудзи лишається в полях

Лис 18, 13:48

1544

Майже 40% врожаю кукурудзи лишається в полях

Майже 40% врожаю кукурудзи лишається в полях

У той час як у елеваторах - понад 1 млн тонн торішнього зерна. Нині понад 3 мільйони тонн зібрали зерна (4,3 мільйона тонн – прогнозовано) на Чернігівщині.

Залишилася кукурудза: через дощ 39% засіяної площі – ще в полі. Оскільки потреба області в зернових – лише 800 тисяч тонн, то решта буде реалізована як в Україні, так і за кордоном. Щодо озимих – посівна завершена (186 тисяч га зернових та 49 тисяч га ріпаку, коментують в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.

На початок маркетингового року (1 липня), за словами Крапивного, на елеваторах області залишався понад 1 млн тонн зерна, вирощеного у 2021—2022 роках.  Чому так? Бо порушена логістика та є обмеження експорту через повномасштабне вторгнення.

Але тут аграрії знайшли вихід – переорієнтація. У поточному році зменшили посів зернових культур – експортно орієнтованої продукції (55% у площі посівів у поточному році проти 63% у 2021-му). Натомість – збільшили посів технічних (адже їх можна переробляти і в Україні) – 31% проти 23%.

Держава також профінансувала переробні підприємства (можна отримати до 8 млн грн на створення або розвиток).

ДжерелоДепартамент агропромислового розвитку ОДА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

У Прилуках прийнято бюджет міста на 2024 рік

Гру 02, 14:21

ТОП-переглядів