Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

3194

Чернігівські артефакти: дивна статуетка з кургану Чорна могила

Чернігівські артефакти: дивна статуетка з кургану Чорна могила

Чернігівський реєстр вкрадених артефактів пропонують прикріпити до акту капітуляції росії. Депутат Чернігівської міської ради Марина Рейко (нині - Семененко) планує звернутись до глави держави з тим, щоб питання про вкрадені за часів російської імперії та СРСР культурні та археологічні цінності поставили на державний контроль.

Депутатка оформила низку запитів на профільний департамент ОДА та Мінкульт і отримала відповіді, які її абсолютно не задовольнили. За її словами, всі відповіді по тематиці чиновники чемно переклали на істориків, любʼязно вказавши на те, хто з них може мати відповідні реєстри.

«Але, вибачте, сьогодні це питання державного значення. Якщо ми не намагаємось відібрати в них нашу історію, вони і далі будуть трактувати її, як їм заманеться, в дурних інтервʼю всяким карлсонам», - зауважує Марина Семененко.

Марина Семененко

Марина Семененко

Так, дивовижний артефакт з Чернігова знаходиться в москві.

"І поки ми тут воюємо, вороги досліджують нашу історію. Виявляється (я цього не знала), в кургані Чорна могила в Чернігові в 1872 році була знайдена дивна статуетка 5 см довжиною з чистої міді. В 1872 році її дослідити не вдалось - дуже окислилась. Але Самоквасов написав, що ця фігурка схожа на Будду. Далі вже на переламі тисячоліть її відреставрували. Дослідники почали схилятись все ж до скандинавського походження цього божка. Масковити посилаються в науковій публікації на роботу нашого історика Хамайко Н., яка висунула гіпотезу, що це ігровий король.

Отож, статуетка дуже унікальна. Ані функції її, ані хто зображений, зрозуміти важко. Але в мене таке враження, що вона приховує секрет про наше місто.

З величезним подивом дізналась, що всі артефакти з кургану Чорна могила знаходяться в росіі. Аналогічна історія і з іншими цінними знахідками під час розкопок до радянського та радянського періоду", - пише Марина Семененко.

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: На розпайованій і перепроданій землі в Ялівщині знайшли стародавні артефакти

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів