«Чернігівщина буде для Латвії пріоритетною областю для відновлення» , - президент Латвії Едгарс Рінкевичс

26 ЛИСТОПАДА 2023, 13:48

922

«Чернігівщина буде для Латвії пріоритетною областю для відновлення» , - президент Латвії Едгарс Рінкевичс

Будинок Тамари Климчук з Ягідного почали відновлювати першим у селі завдяки допомозі, яку надала Латвія. Попереду ще чимало роботи з відбудови. Але жінка рада тому, що вже є і вдячна латвійському народу.

"Нас зібрали біля школи. Усіх, у кого будинки погоріли. Давай вирішувать - кому в першу чергу треба. З усіх мене першу вибрали. Бо мені ніде було зимувать. Зразу заміряли вікна, двері поставили, кришу зробили, підлогу, завезли доску", - розповідає Тамара Климчук постраждала жителька Ягідного.

 Тамара Климчук постраждала жителька Ягідного

Тамара Климчук 

Ягідне вперше відвідав президент Латвії Едгарс Рінкевічс. Він оглянув сумнозвісний підвал школи, де рашисти як в концтаборі утримували людей. Також ознайомився з відновленням будинків, кошти на будматеріали для яких виділила його країна.

Ягідне вперше відвідав президент Латвії Едгарс Рінкевічс

Будинок, із відновленням якого допомогла Латвія

Латвія допомагає чи не найбільше відновлювати Чернігівщину. Окрім житла, латвійці долучилися до відбудови об’єктів інфраструктури по всій області.  

"Це мій перший візит на Чернігівщину. Очікую побачити, як розвиваються тут події. Латвія вирішила, що саме Чернігівщина буде пріоритетною для нашої роботи в Україні. Ми вже інвестували 5 млн доларів на реконструкцію соціальних обєктів, зокрема шкіл та дитсадків", -  сказав Едгарс Рінкевичс, президент Латвії.

Ягідне вперше відвідав президент Латвії Едгарс Рінкевічс

Після відвідання Чернігівщини президент Латвії запевнив, що область і надалі отримуватиме допомогу. Балтійська країна бере на себе зобов’язання як мінімум впродовж наступних трьох років виділяти на відбудову чималі суми грошей. Латвія готується передати також генератори та автобуси.     

"Як частина нашого фінансування наступні 3 роки будемо надавати Україні по 5 млн євро на відновлення країни. Мене часто запитують: чи повинні ми чекати на завершення війни, щоб вам допомогати? Моя відповідь – Ні. Ми повинні надавати допомогу зараз. Життя не зупиняється, діти мають ходити в школи зараз, а не колись в майбутньому, лікарні - надавати медичну допомогу. Для нас дуже важливо підтримувати вас зараз", - сказав президент Латвії.

Президент Латвії Едгарс Рінкевічс

"Чернігівщина постраждала - маємо багато пошкоджених обєктів і житла. І Лавтія одна з перш протягнула руку допомоги Хочу подякувати президенту і латвійському народу за допомогу яку надаєте і плануєте надавати", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Президент Латвії Едгарс Рінкевічс та начальник Чернігівськоі ОВА Вʼячеслав Чаус

"Час Чернігівський" писав про латвійських друзів:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів