Бракує технічної солі та техніки: комунальники Чернігівщини сподіваються на теплу зиму та економитимуть

Лис 24, 09:24

476

Через ворожі обстріли у березні чернігівське підприємство АТП-2528 втратило багато техніки. Частково її вдалося відновити, поповнити завдяки меценатам і придбати нові.  Однак тракторів нині все одно бракує для прибирання снігу у Чернігові. Взимку буде складно і через дефіцит української технічної солі, яку видобували на Донбасі.

"Тракторів не вистачає, хоч і купили два. У нас із 12 штук 7 відновили, а 5 згоріли. Так, дійсно знайома проблема з сіллю, бо на Донбасі значні бойові дії, а основний генпостачальник - "Артемсіль". Зараз приходиться купувати. Везуть турецьку, египетську, румунську. Були залишки з минулого року", - каже Руслан Волок, начальник КП АТП-2528.

У Службі автомобільних доріг області кажуть, що ситуація з поставками технічної солі складна по всій країні. Імпортована значно дорожча. Але з минулого року на Чернігівщині лишилися певні запаси. Тож, комунальники сподіваються на сприятливу зиму і економитимуть.

"Сіль технічна, яка використовується, вона імпортована, вона у 8 разів дорожча, і маємо економно використовувати протиожеледні матеріали, які у нас є", розповіла Аліна Левочко, речниця Служби автодоріг області.

В громадах Чернігівщині капризи погоди не стали несподіванкою. Але розраховувати на ідеально почищені дороги в нинішній важких воєнних умовах не варто. Більше в громадах переймаються через перебої з електроенергією.

"Солі ми цього року придбали замість 200 тон всього 10, були запаси минулого року, то висипемо. Обробляємо у два рази менше вулиць. Це не найважче у підготовці до зими. Важко з перебоями електроенергії. Важко бізнесу, бюджету", - коментує Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади.

"Не перший день готуємося, техніка готова, солі вагон прийшов, то вже простіше. Тендер пройшов. Ми з сіллю", - повідомив Сергій Гарус, голова Ріпкинської громади.

"Не так як до війни, але готові. Комунальні підприємства купували пісок, сіллю займалися. Головне питання - забезпечення роботи котелень, насосів під час вимкнення світла, наявність генераторів. Цими питаннями більше займаємося", - каже Юрій Стальниченко, секретар Менської громади.

Синоптики погодою на Чернігівщині у найближчі дні не радують. Будуть температурні гойдалки і очікуються опади ледь не щодня.

"Час Чернігівський" знімав відео про дорожників Чернігівщини:

Схожі новини

У Корюківці сім‘я медиків отримала власне житло

Гру 09, 21:57

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

ТОП-переглядів