Бракує технічної солі та техніки: комунальники Чернігівщини сподіваються на теплу зиму та економитимуть

24 ЛИСТОПАДА 2022, 09:24

1246

Через ворожі обстріли у березні чернігівське підприємство АТП-2528 втратило багато техніки. Частково її вдалося відновити, поповнити завдяки меценатам і придбати нові.  Однак тракторів нині все одно бракує для прибирання снігу у Чернігові. Взимку буде складно і через дефіцит української технічної солі, яку видобували на Донбасі.

"Тракторів не вистачає, хоч і купили два. У нас із 12 штук 7 відновили, а 5 згоріли. Так, дійсно знайома проблема з сіллю, бо на Донбасі значні бойові дії, а основний генпостачальник - "Артемсіль". Зараз приходиться купувати. Везуть турецьку, египетську, румунську. Були залишки з минулого року", - каже Руслан Волок, начальник КП АТП-2528.

У Службі автомобільних доріг області кажуть, що ситуація з поставками технічної солі складна по всій країні. Імпортована значно дорожча. Але з минулого року на Чернігівщині лишилися певні запаси. Тож, комунальники сподіваються на сприятливу зиму і економитимуть.

"Сіль технічна, яка використовується, вона імпортована, вона у 8 разів дорожча, і маємо економно використовувати протиожеледні матеріали, які у нас є", розповіла Аліна Левочко, речниця Служби автодоріг області.

В громадах Чернігівщині капризи погоди не стали несподіванкою. Але розраховувати на ідеально почищені дороги в нинішній важких воєнних умовах не варто. Більше в громадах переймаються через перебої з електроенергією.

"Солі ми цього року придбали замість 200 тон всього 10, були запаси минулого року, то висипемо. Обробляємо у два рази менше вулиць. Це не найважче у підготовці до зими. Важко з перебоями електроенергії. Важко бізнесу, бюджету", - коментує Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади.

"Не перший день готуємося, техніка готова, солі вагон прийшов, то вже простіше. Тендер пройшов. Ми з сіллю", - повідомив Сергій Гарус, голова Ріпкинської громади.

"Не так як до війни, але готові. Комунальні підприємства купували пісок, сіллю займалися. Головне питання - забезпечення роботи котелень, насосів під час вимкнення світла, наявність генераторів. Цими питаннями більше займаємося", - каже Юрій Стальниченко, секретар Менської громади.

Синоптики погодою на Чернігівщині у найближчі дні не радують. Будуть температурні гойдалки і очікуються опади ледь не щодня.

"Час Чернігівський" знімав відео про дорожників Чернігівщини:

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів