Альбом з портретами селян із Чернігівщини - у понад 50 країн світу

10 КВІТНЯ 2023, 20:04

1428

Чернігівець Андрій Лісовий ініціював проєкт "Українці, які творять свою державу" – художній альбом, в якому подружжя київських художників написало 30 портретів жителів села Авдіївка Чернігівського району. Ідея полягала в тому, щоб показати звичайних людей, які й творять Україну, каже пан Андрій.

"Наших політиків, президентів, спортсменів, медиків – пишуть на картинах. А простих людей, які все життя працюють на українській землі, доглядають її, вирощують дітей, доглядають за своїми батьками… вони залишаються поза увагою. І виникла думка намалювати саме людей, які народились на цій землі і живуть на ній", - каже Андрій Лісовий, куратор проекту.

Валерій – сільський вчитель і персонаж одного з портретів. Каже, що спершу жителі Авдіївки з недовірою ставились до художників, але вже невдовзі позували із задоволенням.

"Перші портрети почали гарно виходити. Люди вже бачать – дійсно, професійні художники, картини гарно виходять і люди вже почали малюватися", - згадує Валерій Корявець, житель Авдіївки, - Мій портрет був першим. Якось спочатку наче кажу – не схожий на себе. Підправляли, вийшло схоже. Вражений був тим, що береться кісточка, фарба – раз, якось так незвично… спочатку взагалі незрозуміло, що воно буде, а потім дивлюсь – дійсно схожий на себе.

Нещодавно проєкт презентували в Чернігівському історичному музеї. А тепер – відправлять примірники альбому в близько півсотні посольств країн, які підтримують Україну в її боротьбі за свободу.

"Сьогодні працює наше пересувне відділення поштового зв`язку, на колесах, у нас тут нема стаціонарного відділення. І посилки, які будуть відправлятись у іноземні посольства, які розташовані в Україні і за кордон, виробникам зброї, які підтримують нашу країну, щоб вони знали, що таке український народ", - розповіла Олена Дорошенко, директорка Чернігівської дирекції «УКРПОШТИ».

Проєкт некомерційний, здійснений за підтримки Чернігівської обласної військової адміністрації. Всього альбомів виготовили 417 штук, з них 317 отримали жителі Авдіївки.

"Час Чернігівський" писав про культурні ініціативи:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів