90% підприємств Чернігівщини відновили роботу і не планують релокацію: деталі зустрічі бізнесу і першої віцепрем’єр-міністерки Юлії Свириденко

Кві 18, 12:31

1173

Юлія Свириденко

 Виробицтво чернігівського підприємства "ЮТЕКС" було знищено ворожими обстрілами. Та підприємці проявили небачену жагу до відновлення і змогли почати все з нуля. Прагнуть вийти на довоєнні показники. Попри війну розвиваються, сплачують податки і будують плани на майбутнє. В той же час виробники мають проблеми з поверненняям старих кредитів, відновленням ринків збуту і сподіваються на фінансову підтримку з боку держави.

"Наразі це гранти, фінансова допомога залучення міжнародних інвестицій, програми від держбанків, які можуть охопити і наше підприєство, яке дуже постраждало від агресії. 21-й рік був роком становлення. Ми купували обладанння за кредитні кошти і, відповідно, все втративши - ми залишилося  зборгами. Працюючи, ми не відмовивлися від зобовязанаь. Треба більше часу, бо не виробляємо сітлки продукції, щоб закрити борги", - ділиться Микола Стельмах, головний інженер компанії "ЮТЕКС".

Чернігівські підприємці, які представляють практично усі галузі економіки, зустрілися з першою віцепрем’єр-міністеркою Юлією Свириденко та представниками державних банків. Організатором виступила Чернігівська торгово-промислова палата. Зустріч важлива для всіх. Влада каже, що прагне почути про всі нагальні проблеми бізнесу Чернігівщини, аби знайти інструменти для відновлення економіки. Підприємці ж мають багато запитань, на які хочуть почути конкретні відповіді.

"Робимо візити, щоб зрозуміти проблеми, щоб допомогти іх вирішити. Ми анонсуємо цей рік, як рік відновлення. Треба відновлювати зруйновані підприємства. Хочемо відновлювати переробку, бо під чс війни не можемо дозволити експортувати сировину, бо заблоковані порти, є багато бюрократичних процедур. Хочемо зрозуміти, що нам ще зробити, щоб бізнес зміг працювати і розвиватися", - каже Юлія Свириденко перша віцепрем’єр-міністерка України.

Економіка Чернігівщини зазнала серйозного удару від війни. Спад в промисловості та сільському господарстві відчутний. Особливо важко експортерам через заблоковані порти. Та в той же час переважан більшість підприємців прагне працювати на Чернігівщині і релокація бізнесу в спокійніші регіони не стала масовою.

"Не побоюсь цього слова - наш бізнес реально герої, які відновлюються з нуля. Відновило дільність 90% підприємств і, на велике щастя, релокація не стала масовим явищем. Більше того, за нашим опитуванням, 90% хоче працювати на Чернігівщині і далі", - розповіла Олександра Хомик, директорка департаменту економічного розвитку Чернігівської ОВА.

Підприємців цікавлять дешеві державні кредити, податкові пільги, механізми компенсації за зруйноване майно. Усі побажання бізнесу будуть узагальнені і спрямовані на відновлення економіки, каже Юлія Свириденко.

За оптимістичними прогнозами цього року українська економіка має показати зростання 1-2%, але все залежатиме від перебігу війни. Нинішній рік також має стати роком відновлення зруйнованого житла людей та інфраструктури, від цього залежатиме і подальший успішний розвиток бізнесу.

"Час Чернігівський" писав про бізнес:

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів