70% хворих помирають на першому році від діагнозу раку підшлункової

06 ЛИСТОПАДА 2023, 09:05

2757

До місяця обізнаності про рак підшлункової залози, що проходить у листопаді, інформаційний відеопроєкт “ОНКОсвідомість” публікує другий цикл програм. Тут провідні українські онкологи надають поради всім українцям щодо профілактики та діагностики цього небезпечного онкозахворювання. Доступ для всіх безплатний.

На жаль сьогодні не тільки війна вбиває українців. За даними Національного канцер реєстру щороку в Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози. 70%  хворих помирають вже на першому році від встановлення діагнозу, адже в половині випадків хворобу виявляють на пізніх стадіях. Смертність серед чоловіків і жінок майже однакова: 6% серед жінок та 5,5% серед чоловіків. Середній шанс у пацієнта прожити рік після встановлення діагнозу становить 25%, а 5 років – лише 6%. 

В Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози

Прогнози 2024 року

Через війну на 2024 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів.

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань на рак, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною. 

Задля розвʼязання проблем якісного та фахового інформування українців та до місяця обізнаності про рак підшлункової залози ГО “Українська спілка онкохірургів”, разом з ДНП “Національний інститут раку” та KNSKA Agency при підтримці ТОВ “Серв’є Україна” розробили та презентують цикл з 7 відеопрограм про рак підшлункової залози в рамках інформаційного відеопроєкту “ОНКОсвідомість”.

Кожна з програм циклу про рак підшлункової залози буде зʼявлятися кожні 4 дні на YouTube-каналі проєкту.

"Час Чернігівський" писав про онкохвороби та їх лікування: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові буде нова скульптура? Реакція містян неоднозначна

13 ЧЕРВНЯ 2025, 18:40

Спецтема

До укриття добігти не встигли. Маленький Мишко спав

13 ЧЕРВНЯ 2025, 17:38

«Намагався бути при тямі. Сам виліз з трактора, викликав «швидку»: чоловік їхав полем, коли по ньому прилетіло

13 ЧЕРВНЯ 2025, 17:29

Чернігівка працювала продавчинею і швачкою - зараз навчається на електрогазозварницю

13 ЧЕРВНЯ 2025, 16:58

Вже не Брижинська: як вийшла заміж найстарша донька очільника МВА?

13 ЧЕРВНЯ 2025, 15:56

Фото

У громаді в місцевій школі показали сучасне укриття, яке зробили за сприяння першої леді

13 ЧЕРВНЯ 2025, 15:32

У Сеймі знову гине риба і знижується рівень кисню: що відомо?

13 ЧЕРВНЯ 2025, 13:40

ТОП-переглядів