70% хворих помирають на першому році від діагнозу раку підшлункової

06 ЛИСТОПАДА 2023, 09:05

887

До місяця обізнаності про рак підшлункової залози, що проходить у листопаді, інформаційний відеопроєкт “ОНКОсвідомість” публікує другий цикл програм. Тут провідні українські онкологи надають поради всім українцям щодо профілактики та діагностики цього небезпечного онкозахворювання. Доступ для всіх безплатний.

На жаль сьогодні не тільки війна вбиває українців. За даними Національного канцер реєстру щороку в Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози. 70%  хворих помирають вже на першому році від встановлення діагнозу, адже в половині випадків хворобу виявляють на пізніх стадіях. Смертність серед чоловіків і жінок майже однакова: 6% серед жінок та 5,5% серед чоловіків. Середній шанс у пацієнта прожити рік після встановлення діагнозу становить 25%, а 5 років – лише 6%. 

В Україні діагностують приблизно 4500 нових випадків раку підшлункової залози

Прогнози 2024 року

Через війну на 2024 рік прогнози також невтішні, а причинами є невчасне обстеження населення, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникнення стресів.

Ще однією причиною та проблемою є необізнаність, непоінформованість та несвідомість українців у питаннях своєчасного виявлення та лікування раку. Щодня пацієнти та їх родичі стикаються з відсутністю професійної інформації щодо захворювань на рак, а інтернетом шириться безліч некоректних даних та відвертих міфів. А актуальна інформація щодо сучасних та ефективних методів лікування не завжди є доступною. 

Задля розвʼязання проблем якісного та фахового інформування українців та до місяця обізнаності про рак підшлункової залози ГО “Українська спілка онкохірургів”, разом з ДНП “Національний інститут раку” та KNSKA Agency при підтримці ТОВ “Серв’є Україна” розробили та презентують цикл з 7 відеопрограм про рак підшлункової залози в рамках інформаційного відеопроєкту “ОНКОсвідомість”.

Кожна з програм циклу про рак підшлункової залози буде зʼявлятися кожні 4 дні на YouTube-каналі проєкту.

"Час Чернігівський" писав про онкохвороби та їх лікування: 

Схожі новини

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

Фото

Енергетики відновлюють обладнання, пошкоджене через бойові дії

21 ЛЮТОГО 2024, 13:22

ТОП-переглядів